SAADET PARTİSİ 2 ŞEHİD VERDİ

SAADET PARTİSİ 2 ŞEHİD VERDİ
Saadet Partisi Karaman İl Teşkilatından yapılan açıklamada Saadet Partisi yönetim kurulu üyesi olan 2 şehit vermiştir dedi.
Saadet Partisi Karaman Teşkilatı, Gazze’ye giden Mavi Marmara Gemisinde şehid düşen 2 kişinin Saadet Partisi yönetim kurulu üyesi olduğunu söyledi.
 
Yapılan Açıklamada şunlar söylendi; “Şehitlerden İbrahim Bilgen, son seçimde Siirt’ten Belediye Başkan Adayımız olmuş, halen de İl Müfettişliği görevini yürütüyordu. Diğeri ise 1979 doğumlu ve aslen Malatyalı olan Necdet Yıldırım, Saadet Partisi Fatih Gençlik Kollarında çeşitli kademelerde görev aldı. Şehremini Bölge Başkanlığıʹnı başarıyla sürdürdükten sonra ilçe gençlik kolları yönetim kurulu üyesiyken şehid oldu. Anadolu Gençlik Derneği Fatih Şubesiʹnde idari amirliği de yapan kardeşimiz daha sonra IHH Genel Merkeziʹnde ecza ve depo sorumlusu olarak çalıştı.
Ayrıca, Şu anda kesin şehid listesi belli olmadığından ancak bu kardeşlerimizin ismini açıklayabiliyoruz.
 
İbrahim Bilgen
Cevdet Kılıçlar
Çetin Topçuoğlu ve tüm şehidlerimize Allahʹtan rahmet diliyoruz. .” Denildi.
 
 
ÇAĞLAYANʹDA DEV ʹİSYAN MİTİNGİʹ
 
Türkiye Tepkisini Çağlayanʹda Gösterecek;
 
MİTİNG TARİHİ: 5 Haziran Cumartesi 16.00
 
Miting Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor.
 
ʹSustukça Ölüyoruz! İsrail Vahşetine İsyan Mitingiʹ
 
Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı, İsrail’in, Gazze’ye insani yardım götüren gemilere saldırarak 19 yardım gönüllüsünü şehit etmesi ve gemileri İsrail limanlarına çekmesi üzerine İstanbul Çağlayan Meydanı’nda büyük bir miting yapma kararı aldı.
 
İsrail saldırısına karşı daha gür bir sesle tepki göstermek için büyük bir miting yapma kararı alan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı, mitingde tek amacın Türk ve dünya kamuoyunun haklı tepkisini milyonların dilinden ortaya koymak olacağını açıkladı.
 
KORSANLIĞA DUR DEMEK İÇİN
05.06.10 Cumartesi günü Çağlayan Meydanı’nda saat 16:00’da yapılacak olan mitingle alakalı olarak bir açıklama yapan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Erol Erdoğan, “İsrail’in, uluslararası hukuku, insan hak ve hürriyetlerini hiçe sayan pervasız tutumu dünya kamuoyunca bilinen bir gerçekti. İçinde çocuk, kadın ve yaşlıların da bulunduğu sivil bir gemiye saldırarak masum insanları öldürmesi bunun son örneğidir. İsrail’e karşı sadece Türkiye’de değil, dünya kamuoyunda büyük tepki oluşmuştur. Günler geçmesine rağmen hala gemilerden, gemidekilerden, ölü ve yaralılardan sağlıklı bilgi de alınamamaktadır. Bu tam bir karartmadır. Bu mitingi biz düzenlememize rağmen bir siyasi parti mitingi değildir; onlarca sivil toplum kuruluşunun da destek vereceği zulme karşı olan herkesin mitingidir. 4 Ocak 2009’da yine Çağlayan’da yaptığımız Gazze mitingi bunun en güzel örneğidir. Benzer ve çok daha görkemli bir mitingle İsrail’in sınır tanımaz korsanlığına dur diyeceğiz. Bu maksatla sadece İstanbulluları değil, İsrail’in saldırganlığına “dur” demek isteyen her görüşten ve kesimden insanımızı Cumartesi günü Çağlayan’a bekliyoruz” dedi.
 
Erol Erdoğan, bu çerçevede miting hazırlıklarını paylaşmak üzere; 04 Haziran 2010 Cuma günü Saat 11.00’de İstanbul İl Başkanlığında bilgilendirici bir basın toplantısı yapacaklarını da sözlerine ekledi.