Regaip Kandiliniz Mübarek olsun

Regaip Kandiliniz Mübarek olsun
Regaip Kandili dolayısıyla gönderilen mesajlar

İL GENEL MECLİS BAŞKANI MUSTAFA BAYIRIN REGAİP KANDİLİ MESAJI

Ramazan ayının müjdecisi üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandilini idrak etmiş ve üç aylara ulaşmış bulunmaktayız. Recep, Şaban ve Ramazan ayları, dinmizce kutsal sayılan, günahların af olduğu, insanların merhamet duygularının arttığı kutsal aylardandır. İnsanlarımız bu aylarda Allaha daha çok yalvarmakta, fakire fukaraya daha çok yardımda bulunmaktadır. Rahmet ve Bereket ayı olan Ramazana yaklaştığımız şu günlerde bütün İslam Âleminin Regaip Kandilini kutlar Saygılar Sunarım.


KAMİL UĞURLU’NUN REGAİP KANDİLİ MESAJI

Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Uğurlu mesajında; “Yüce Allahʹa sonsuz şükürler olsun ki, bir rahmet ve mağfiret mevsimi olan mübarek Üç Aylara kavuşmuş bulunuyoruz. “Üç Aylar” diye bildiğimiz bu gün ve geceler; Kulun Rabbine daha fazla yakınlaştığı, dargınlıkları, kırgınlıkları bırakıp kardeşlik ve hoşgörü duygularını zirveye çıkarttığı mübarek gün ve gecelerimizdir. Bu vesileyle tüm hemşerilerimizin mübarek Regaip Kandilini kutlarım.” dedi.

KERİM DERELİ’NİN ÜÇ AYLAR VE REGAİP KANDİLİ MESAJI

Üç aylar; Recep, Şaban ve Ramazan aylarını içerisine alan feyizli ve bereketli bir maneviyat mevsimidir. Bu aylar dini duygularımızın yoğunluk kazandığı; merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerimizin do-ruk noktaya ulaştığı kutlu zaman dilimleridir”.

ʹʹRamazan ayının müjdecisi ve üç ayların başlangıcı olan Recep ayına ve mübarek Regaip Kandiliʹne ulaşmış bulunuyoruz. Regaip, Miraç, Berat ve Kadir Geceleri gibi müstesna kandil gecelerinin yer aldığı üç aylar, milleti-miz ve tüm İslam alemi için çok önemli ve faziletli zamanlardır. Regaib Kandili, Allahʹın insanlara lütuf ve inayetinin bol bol ihsan edildiği özel bir gecedir. Bu güzel günler ve geceler, insanlarımız arasında sevgi ve kardeş-lik duygularının kök salıp gelişmesine vesile olmaktadır. Yardımlaşma, da-yanışma ve şefkat duygularının öne çıktığı bu günleri iyi değerlendirerek, manevi ikliminden yararlanmalıyız.

Bu manevi olgunluğu fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri, dargınlık ve kırgınlıkları bertaraf etmeli, toplum olarak birbirimize kenetlenip birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirmeliyiz. Elimizi ve gönlümüzü uzanabilece-ğimiz herkese açmalı, sevgi ve saygı ortamının oluşmasına, birlik ve bera-berliğin güçlenmesine, insani ve ahlaki değerlerimizin tekrar yeşermesine çaba göstermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşerilerimin Regaib Kandilini ve üç aylarını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün İslam aleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını niyaz ediyorum.ʹʹ


AK PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI CELALETTİN GÜNGÖRER’İN MESAJI

Cenab-ı Hakk’ın rahmet ve bereket ayları hayatımızın semasında yeniden doğdu. Rahmetin çağlayanlar gibi aktığı bu mübarek üç aylar ve içlerindeki kandil geceleri hayatımızın kir ve paslarını yıkayacak, tertemiz yapacaktır. Rahmetin çağlayanı açıldı, kulların günahlarını temizlemek üzere bu senenin atmosferine girdiler. Bu ümmetin kısa ömrünü böylesine mübarek zamanlarla bereketlendirmek üzere, Allah ömrümüzün bakırını elmasa çevirecek iksirlerle gönderdi.

Recep ayı, üç ayların baharıdır. Bahar mevsiminde hayat başlıyor, ekim ve dikim mevsimidir. Tohumun toprakla buluşma zamanıdır. Bol ve bereketli bir hasat mevsimi geçirmek için tabii ki dikkatli bir bahar yaşamak gerekmektedir. Baharın hakkını vermek, ekim ve dikimi bolca yapmak gereklidir. Duaların bolca yapıldığı, Kur’ân-ı Kerim’in daha çok okunduğu, ibadet ve hareketlerin daha bir dikkatle ve özenle yapıldığı bir aydır bu ay. Gölgesi üstümüze düşen Recep Ayı, onun için üç ayların baharı gibidir.

“Müslümanlar için tövbe etmenin, manevi arınma ve kendini yenilemenin müjdecisi olan Regaip kandilinde kendimizi sorgulamaya ve dinin manevi ikliminde gönül huzuru, istikamet ve öz güven kazanmaya, ihtiraslarımızı dizginleyip menfaat ve çekişmelerden uzak kalmaya ihtiyacımız daha da artmaktadır.

Öyleyse bu mübarek zaman dilimini fırsat bilerek, Yüce Dinimizin bizden istediği, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insanî ve ahlâkî meziyetlerin yaygınlaşmasına gayret göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşehrilerimizin Regaib kandilini ve üç aylarını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün İslam âleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenabı Allahtan niyaz ediyorum."


SELÇUK ANKARALI’NIN REGAİP KANDİLİ MESAJI

Ak Parti Karaman İl Gençlik Kolları Başkanı Selçuk ANKARALI, Regaip Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı.
 
Başkan Ankaralı, üç ayların manevi iklimine girmenin ve Regaip Kandiliʹne erişmenin sevinç ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
 
Ankaralı mesajında, "Bilindiği üzere; Regaip, herhangi bir şeyi istemek, arzulamak, onu elde etmek, bol ihsan, çok değerli hediyeler gibi anlamlara gelmektedir. Böylesine önemli gün ve geceler ise manevi duygularımızı canlandıran, kendimizi sorgulamamıza ve yenilememize vesile olan, duygu birliğinin, kardeşliğin, hoşgörünün, paylaşmanın ve dayanışmanın had safhaya çıktığı müstesna zaman dilimleridir." dedi.
 
Bu önemli gün ve gecelerde, insanlığın barış ve huzuru için bol bol dua etmek gerektiğini ifade eden Ankaralı, şunları söyledi:
 
"Üç Aylar içerisinde idrak edeceğimiz Miraç ve Berat kandillerine, on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerife, bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi ve akabinde ki Ramazan Bayramıʹna da sağlıklı bir şekilde birlik, beraberlik ve huzur içerisinde erişmemizi yüce Mevlaʹdan niyaz ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, Perşembeʹyi Cumaʹya bağlayan gece idrak edeceğimiz Regaip Kandiliʹnin hayırlara vesile olmasını temenni ederken, kandilin bütün insanlığa rahmet, mağfiret, sevgi, huzur ve barış getirmesini Yüce Allahʹtan niyaz ediyor, aziz hemşerilerimin, tüm vatandaşlarımızın, ve İslam aleminin kandilini en kalbi duygularımla tebrik ediyorum."