PTT’den Emeklilere 50 Bin TL Kurban Bayramı Desteği! Tek Seferde Hesaplara Yatacak!

PTT’den Emeklilere 50 Bin TL Kurban Bayramı Desteği! Tek Seferde Hesaplara Yatacak!
Kurban Bayramı’na yaklaşık bir ay kala PTT’den emeklilere bayram müjdesi geldi. PTT, emeklilere Kurban Bayramı desteği mahiyetinde 50 bin TL kredi vereceğini duyurdu. Peki, kredi başvuru için ne yapmak gerekiyor, başvuru şartları neler? İşte detaylar…

Kurban Bayramı’nda az bir zaman kala kurbanlık telaşına giren emekliler, bayram ikramiyesiyle kurbanlık almanın hesaplarını yapıyor. Fakat, kurbanlık fiyatlarının bu yıl yüksek olması nedeniyle emekliler kurbanlık almak için ek destek bulmaya çalışıyor.

Kurban Bayramı’nda 3 bin TL ikramiye alacak emeklilere il ve ilçe belediyelerden de ikramiye desteği gelirken, bazı ilçelerde yaşayan emeklilere 5 bin TL ikramiye desteğiyle beraber 8 bin TL ikramiye yatacak. Ancak, yaşadığı bölgelerde belediyelerden ikramiye desteği alamayacak emekliler kurbanlık ve bayram giderleri için nereden ek gelir sağlayacağını araştırıyor.

thumbs-b-c-2adfc7784b291960958d36fc8fa68c21.jpg

EMEKLİLERE DÜŞÜK FAİZLİ 50 BİN TL KREDİ

Bu kapsamda, PTT’den emeklilere bayram yardımı niteliğinde bir kredi haberi geldi. PTT, Aktif Bank aracılığıyla emeklilere düşük faizli 50 bin TL kredi imkânı sunacağını açıkladı.

Aktif Bank’tan kredi çekmek isteyen emekliler için kefil ve şart aranmadığını duyuran PTT, söz konusu kredinin yüzde 3,19 faiz oranıyla verileceğini duyurdu. Buna göre, 12 ay vadeli 50 bin TL kredi çeken emekliler, aylık 4 bin 862 TL kredi ödemesi yapacak.

Aktif Bank ise söz konusu kredi kampanyasına ilişkin bir açıklama yaptı. Aktif Bank’tan yapılan açıklama şu şekilde:

“Acil nakit ihtiyacı olan emeklilerimize kefilsiz, şartsız SMS ile PTT'den emekli kredi!

Maaşını PTT iş yerlerin​den alan emekliler artık PTT Şubelerine gitmeden kredi alabiliyor.

Kredi için PTT boşluk TC Kimlik numarası yazıp 3050'ye SMS ile gönderin, Emekli Kredinizi hesabınıza yatıralım.

Siz de emekli maaşınızı PTT’den alın, 50 bin liraya kadar krediyi PTT işyerine gitmeden tek bir SMS ile kullandıralım!”

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ