PKKʹYA PROTESTO PROGRAMI

PKKʹYA PROTESTO PROGRAMI
Karaman Türk Eğitim-Sen Şubesi Hakkâri Yüksekovada kaçırılan 7 Öğretmen için, Pkkyı basın açıklaması ile protesto edecek.
Hakkari-Yükseovaʹda 7 Öğretmeni kaçıran eli kanlı PKK teröristlerini protesto etmek için Karaman Türk Eğitim-Sen tarafından program düzenlenecek. Karaman Türk Eğitim-Sen tarafından yapılan açıklamada şunlar söylendi;
“Hakkariʹnin Yüksekova ilçesinde İzmir nüfusuna kayıtlı Eyüp Yıldırım isimli mühendis cezaevi kavşağında bir grup terörist tarafından katledildi. Mühendis Eyüp Yıldırımʹın, yeni atanan öğretmen eşini yalnız bırakmamak için ilçeye geldiği öğrenildi.”
 
“PKK’lı teröristler Elazığ’da, akşam saatlerinde 3 öğretmeni kaçırdı. Diyarbakır Valiliği de dün bir öğretmenin kaçırldığını açıkladı. Elazığ Arıcak İlçesi’nden Yoğunbilek Köyü’ne gitmekte olan servis aracının saat 17.15 sıralarında PKK’lı teröristler tarafından yolu kesildi. Araçta bulunan 4 kadın öğretmen serbest bırakılırken 3 erkek öğretmen kaçırıldı. Öğretmenlerin bulunması için bölgede operasyon başlatıldı.’’
 
LOJMANDAN DIŞARI ÇIKARDILAR
 
Diyarbakır Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada,“Terör örgütü PKK mensupları 26 Eylül 2011 saat 23.50 sıralarında Hazro ilçesi Çitlibahçe Köyü İlköğretim Okulu lojmanında bulunan okul öğretmeni Ahmet Ürün’ü dışarıya çıkarmışlar. Daha sonra köyden uzaklaşmışlar ve söz konusu köy öğretmeninden bir daha haber alınamamıştır. Olayla ilgili inceleme devam etmektedir” denildi.
 
Ayrıca Diyarbakırʹın Lice ilçesinin Dolunay Köyüʹne dün gece giden PKKʹlılar, 2 öğretmeni, Çavundur Köyüʹnden de 1 öğretmeni silah tehdidi ile kaçırdı.
 
Devlet öğretmenine sahip çıkamıyorsa ne işe yarayacaktır? Türkiye Cumhuriyeti Devleti üç buçuk soysuza fırsat vermeyecek kadar güçlüdür. Devlet bu gücünü göstermeli ve öğretmenine, memuruna sahip çıkmalıdır. Kaçırılan yedi öğretmenimiz derhal bulunmalı. Bu menfur olayın tekrarlanmaması için her türlü güvenlik tedbiri alınmalıdır.
 
PKK başta eğitim öğretim olmak üzere her türlü devlet hizmetini kesintiye uğratmak ve bu bölgede ben hakimim, benim sözüm geçer, onayımızdan geçmeyen hiç bir hizmet bu bölgede verilemez demek istemektedir.Her yönüyle açık bir savaş yaşanmaktadır.Devlet ve bu ülkeyi yönetenler ülkenin her tarafında Türkiye Cumhuriyeti hakimiyetinin olduğunu her kese göstermeli ve her vatandaşımız bu gerçeği iliklerine kadar hissetmelidir.
 
YETER ARTIK! Gereğini yapın. Bölücü çeteye karşı en sert karşılığı verin. Bölücülere finansal, siyasal ve psikolojik destek veren ve sıfatı ne olursa olsun herkesi ve her kuruma karşı gereken tedbirleri alın.
 
Öğretmenlerimizin, memurlarımızın art arda kendi toprağımızda bir çete tarafından kaçırılıyor olması ve bu konuda ülkeyi yönetenlerin yeterli tedbiri almakta geç kalmaları ülkeyi yönetenler bakımından koskoca bir ayıp,bir kara lekedir. Türkiye Cumhuriyetini bu ayıptan kurtarın. Kendi toprağımızda can güvenliğimizden ve huzurumuzdan emin bir şekilde yaşamak istiyoruz.
 
Türk Eğitim-Sen olarak bu sorumsuzluğu ve koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devletini bu soysuzlar karşısında acz içinde bir devlet gibi gösterenleri milletimiz adına şiddetle kınıyoruz.
 
ÖĞRETMENLERİMİZİN KAÇIRILMASINA YÖNELİK AŞAĞILIK VE KİRLİ EYLEMLERİ TÜRK EĞİTİM-SEN KARAMAN ŞUBESİ OLARAK 29 EYLÜL 2011 PERŞEMBE GÜNÜ (YANİ BUGÜN) SAAT 12.15’TE ATATÜRK PARKINDA YAPACAĞIMIZ BASIN AÇIKLAMASI İLE PROTESTO EDECEĞİZ. TÜM ÜYELERİMİZ VE KARAMAN HALKI! KATILIN SİZ DE DESTEK VERİN.