PKKʹnın en kanlı ikinci baskını 26 şehid

PKKʹnın en kanlı ikinci baskını 26 şehid
PKK terör örgütünün dün gece gerçekleştirmiş olduğu hain saldırı en kanlı ikinci baskın oldu.
Dün gece PKK terör örgütünün Hakkari Çukurcaʹda emniyet ve jandarmaya yönelik düzenlemiş olduğu hain saldırıda 26 güvenlik gücünün şehit olduğu bildirildi.
 
SALDIRIDA AĞIR SİLAHLAR KULLANILDI
PKKʹlı terörist grubu saat 01.00 sıralarında Çukurcaʹda güvenlik güçlerinin bulunduğu binaları uzun namlulu silahlarla yoğun ateş altına tuttu. Teröristlere polis ve askerler de anında karşılık verdi. Ağır silahların kullanıldığı ilçe merkezindeki çatışma 30 dakika aralıksız devam etti.
 
ÇATIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Bölgede sıcak çatışmanın devam ettiği belirtilirken, gelen şehit haberleri üzerine Türkiye teröre en ağır kayıplarından birini daha verdi.
 
SİLVAN SALDIRISINDA 13 ASKER ŞEHİT VERMİŞTİK
Son zamanlarda hain saldırlarını sıklaştıran PKK terör örgütü yakın zamandaki en kanlı baskınını 15 Temmuzʹda Silvan saldırısında gerçekleştirmişti. Bu saldırıda 13 asker şehit olurken 7 asker de yaralanmıştı.
 
33 ER SONRASI EN KANLI BASKIN
PKKʹya verdiğimiz en ağır kayıplardan biri de 1993 yılında gerçekleştirilen 33 erin şehit düştüğü Bingöl saldırısı olmuştu. Tarihte kara gün olarak yerini alan Bingöl saldırısı sonrası bu sabah Hakkariʹden gelen haber, bugünü teröre verdiğimiz en ağır kayıplardan biri olarak tarihe geçti.