Özgüven: Ereğli halkına bozuk gıda yedirmeyeceğiz

Özgüven: Ereğli halkına bozuk gıda yedirmeyeceğiz
Ereğlide İlçe Tarım Müdürlüğü Tüketicileri Gıda Konusunda Uyardı

İlçe Tarım Müdürlüğü Gıda Birimi olarak yapılan kontroller neticesinde bisküviden kıymaya kadar günü geçmiş bozuk ürünlere el konularak imha edildi.

 

İlçe Tarım Müdürlüğü gıda kontrolleri Ereğli genelinde yapılan gıda üreten ve gıda satış yerlerindeki kontrollerde kullanım süresi geçmiş birçok gıdaya el koyarken bazı marketler ve şarküterilerde bulunan hazır köfte, kıyma ve küflü peynirlere de el konuldu.

 

 

İnsan yaşamının en temel unsuru olan gıda konusunda İlçe Tarım Müdürlüğü olarak kontrol ve denetimin aralıksız sürdürüldüğünü belirten İlçe Tarım Müdürü Özkan Özgüven vatandaşları özellikle üretim izni olmayan hazır kıyma, köfte gibi et ürünleri ve yine üretim izni olmayan küflü peynir gibi süt ve süt ürünlerini almamaları konusunda uyararak en iyi denetimcinin tüketici olduğunu dile getirerek vatandaşların bu konuda duyarlı ve bilinçli olmalarını istedi.

 

2008 Yılının ilk üç ayında5179 sayılı Gıda Kanununun değişik hükümlerine aykırı faaliyette bulunan işletmelere toplam 48.528,00 YTL (Kırksekiz milyar beşyüzyirmisekiz milyon Türk Lirası) parasal ceza kesildi.