Özgür Özel: Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Ataması Anayasa İhlali Mi?

Özgür Özel: Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Ataması Anayasa İhlali Mi?
Özgür Özel, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nın atanmasını Anayasa ihlali olarak nitelendirerek, ülkenin normalleşmesinin nasıl olacağını sorguladı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, gerçekleştirdikleri görüşme sonrası birlikte ortak bir açıklama yaptılar.

Özgür Özel yapılan ortak açıklamada, ''İyi parti ile Cumhuriyet Halk Partisi'nin ilişkisi hep karşılıklı nezaket içerisinde ilerledi. Sayın genel başkanla daha önce de grup başkan vekilliği görevinde bulunmuştuk. Dervişoğlu ile birlikte yeniden yollarımızın kesişmiş olmasından büyük bir memnuniyet duyuyorum. Bundan sonra grubu bulunan iki siyasi parti olarak illişkimizi sürdüreceğiz. Temel mottomuz muhalefete muhalefet etmek değil iktidara muhalefet etmektir. Halkın yararına olan her konuda birlikte olacağız'' dedi.

Dervişoğlu ''Duyarlılıklarımızı muhafaza edeceğiz farklılıklarımızı muhafaza edeceğiz. Biz bir birliktelik arayışındayız. Diler ve umarım ki bundan sonraki süreç siyasi partilerin diyaloglarıyla devam eder'' ifadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından soruları yanıtlayan Özgür Özel, şu sözleri dile getirdi:"Erdoğan ve Meclis Başkanı her fırsatta yeni anayasadan bahsediyorlar. Mevcut anayasaya uymamanın baş kahramanını, en çok oyu almamasına rağmen dün gece yarısı atıyorsunuz. Anayasa ihlalinin sembol ismini Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı atıyorsanız, sizin anayasa ihlalindeki ısrarınız sürüyor demektir. Bundan sonra nasıl normalleşecek bu ülke? Yüksek yargı bu tür pazarlıkların yapılacağı yer değildir" dedi.