ÖĞRETMEN, ÖĞRENCİLERİNE ESRAR SATARKEN YAKALANDI

ÖĞRETMEN, ÖĞRENCİLERİNE ESRAR SATARKEN YAKALANDI
TEKİRDAĞ Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni 55 yaşındaki Ayhan Derinde, bir eğlence mekanında müzisyenlik yapan 2 eski öğrencisine esrar satarken suçüstü yakalandı.
Savcılıktaki ifadesinde 22 yıldır esrar kullandığını söyleyen 29 yıllık öğretmen Ayhan Derinde, çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.

Beden Eğitimi Öğretmeni ve Hentbol Antrenörü Ayhan Derinde, esrar kullandığı ve sattığı yönünde ihbar üzerine 6 ay önce teknik takibe alındı. Telefonları dinlenen öğretmen Derindeʹnin, İstanbulʹdan getirdiği küçük paketler halindeki esrarı devamlı müşterisi olan kişilere sattığı tespit edildi. Derindeʹnin esrarı bar ve kafelerde sattığı ortaya çıktı. Telefon konuşmalarında, bazı müşterilerinin Derindeʹye elinde esrar varsa getirmesini söylediği, Derindeʹnin ise telefonda bu tür meseleleri konuşmamasını tembih ettiği dikkat çekti. Ayhan Derinde, bir eğlence mekanında müzisyenlik yapan 2 eski öğrencisine esrarları verirken suçüstü yakalandı.

‘22 YILDIR KULLANIYORUM, BIRAKAMADIM’

Öğretmen Derinde savcılıkta verdiği ifadede 22 yıldır aralıksız esrar kullandığını söyledi. Esrar içtiği için 4- 5 kez soruşturma geçirdiğini aktaran Derinde şöyle dedi:

“Bir soruşturma sonunda 4 yıl görevimden uzaklaştırıldım. Bu sürede tedavi olup tekrar görevime döndüm. Sık sık geçirdiğim soruşturmalar nedeniyle okul değiştirdim. Bırakmayı denedim ama bir türlü bu illetten kurtulamadım. Satıcı değilim. Kesinlikle öğrencilerime bu illeti bulaştırmadım. Yakalandığım gece üzerinde içmek için 30 gram esrar vardı. Satmak için değil içmek için taşıyorum.”

Biri subay 2 çocuk babası Derindeʹnin yakınları da, amcalarının esrar kullandığını ancak satıcılık yapmadığını öne sürdü.

ÖĞRENCİLERİ FACEBOOKʹTA SAVUNDU

Facebookʹta Ayhan Derinde adına kurulan grupta öğrencileri düşüncelerini dile getirdi. Çisem Boduç isimli öğrenci, “Arkadaşlar ya, Ayhan Hoca öyle bir şey yapmaz ben tanıyorum onu. İçici olduğunu kendisi de itiraf etti ama başkalarına hele ki öğrencilerine satacak bir insan değil” diye yazdı. Öğrencilerden Elif Taş da, “çok üzüldüm. Ayhan hocamız bir tanemizdi. Kendisi içebilir ama öğrencilerine asla böyle bir şey yapacağını sanmıyorum. İnşallah bu da anlaşılır ve kısa sürede tekrar aramızda görürüz hocamızı” diye yazdı.