Nilüfer, Mersini Salladı

Nilüfer, Mersini Salladı
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında Mezitli Belediyesi’nin konuğu olarak Mersin’e gelen ünlü şarkıcı Nilüfer, Mersinlilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Mezitli Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlaması etkinlikleri kapsamında sevilen şarkıcısı Nilüfer’i Mersinlilerle bir araya getirdi. Soli Pompeipolis Konser Alanı’nda gerçekleştirilen konseri, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ile eşi Sembol Tarhan, meclis üyeleri ve yüzlerce seyirci izledi. Hayranlarıyla birlikte sevilen şarkılarını seslendiren Nilüfer, Mersinlilere unutulmaz bir gece yaşattı. Konseri izleyen yüzlerce kişi de Nilüfer’e sık sık şarkılarında eşlik etti. Konsere katılan yüzlerce kişi ellerinde getirdikleri Türk Bayraklarını sallayarak adeta konser alanı bayram yerine çevirdiler. Ayrıca konsere katılanlar telefon ve fotoğraf makineleriyle konser anını ölümsüzleştirdiler. Yaklaşık 2 saat süren konser sonunda konuşan Nilüfer, Mersin’in çok güzel bir il olduğunu ifade ederek, "Bugün kaldığım otelin penceresinden deniz kenarına baktım, dedim ki Miami halt etmiş Mersin’in yanında. Gerçekten öyle. Bir kere gittim oraya hiçte sevmedim. Bizim ülkemiz kadar güzel bir yer yok. Mersin’i hep çok severim. Güzel ve temiz bir şehirdir. Özellikle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda burada bulunmaktan, bu coşkuyu Mersinlilerle yaşamak bizim için çok büyük keyif. Ulu Önderimize, yol arkadaşlarına ve bütün silah arkadaşlarına minnettarız. Hepsine büyük şükran borçluyuz. Türkiye Cumhuriyeti onlara büyük şükran borçlu" dedi.

Konserin sonunda Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Nilüfer’e çiçek verdi. Tarhan, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Atatürk’e bağlılıkla kutladıklarını kaydederek, "30 Ağustos emperyalizm ve kapitalizme karşı Türk halkının ordusuyla kazandığı büyük, görkemli bir utkudur. 1 Eylül’de bir taraftan Kurban Bayramı’nı bir taraftan da Dünya Barış Günü’nü yine hep birlikte kutlayacağız. Zafer Bayramı’nı tam bağımsızlık tam özgürlüklerin kuşatıldığı bir ortamda kutluyoruz. Bizler özgürlük, demokrasi, daha temiz bir çevre, doğa, huzur ve adalet için direneceğiz. Korkmayacağız, boyun eğmeyeceğiz. Sonunda bizler kazanacağız" diye konuştu.

Öte yandan konser öncesi Mezitli Belediyesi tarafından meşaleli ’Zafer Yürüyüşü’ düzenlendi. Belediye önünden başlayan yürüyüş, konser alanına kadar sürdü. Yüzlerce kişinin katıldığı yürüyüşte renkli görüntüler oluştu.