Necmettin Erbakan için Mevlid Programı Düzenleniyor

Necmettin Erbakan için Mevlid Programı Düzenleniyor
Saadet Partisinden Necmettin Erbakan için Mevlid Programı

 Saadet Partisi Karaman İl Teşkilatı Milli Görüş Lideri Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan için Mevlid-i Şerif Düzenleyecek.

Türk Siyaset tarihinin en önemli isimlerinden Milli Görüş Lideri, 54. Hükümetin Başbakanı, Saadet Partisi’nin Merhum Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının 1. yılında tüm yurtta Mevlid-i Şerif’ler okunarak anılacak.

Saadet Partisi Karaman İl Teşkilatı yaptığı açıklamasında; “Merhum Liderimizin Hâkka yolculuğunun 1. yılında onu Râhmet ve Minnetle anıyoruz. Ömrü boyunca İslam Birliğinin ve kardeşliğin sağlanması için canla başla çalışmış ve bu uğurda birçok fedakârlıklar yapmış olan Muhterem Hocamızı yüreğimizde yaşatıyor ve onun açtığı yolda sapmadan devam ediyoruz.
Muhterem hocamız bundan 1 yıl önce 27 Şubat 2011 tarihinde Hakka yürüdü. Onun vefatı sadece Türkiye’de değil bütün İslam Âlemi ve Dünya’da büyük bir üzüntü ile karşılandı. 
Aradan 1 yıl geçmesine rağmen İslam âlemi onu unutmadı ve hiçbir zamanda unutmayacak.
Onun yetiştirdiği talebeleri olarak bizler ahde vefa göstererek hocamız için Mevlid-i Şerif programı düzenliyoruz. 
Bu vesilesiyle Bütün Karaman’lı kardeşlerimizi 27 Şubat Pazartesi günü Akşam ve Yatsı Namazı arasında Mevlid-i Şerif Programına bekliyoruz.” Denildi.