Mustafa Toktayʹdan kamuoyuna duyuru

Mustafa Toktayʹdan kamuoyuna duyuru
KTSO haber hakkında basın açıklaması yaptı.

 Larende.com’un 22 haziran Cuma günkü yaptığı haberine Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Toktay tarafından açıklama geldi. Mustafa Toktay, “ Larende.com, Ticaret Odası Karaman’lı esnaf dururken neden başka illerden malzeme aldı, Karaman esnafı tepkili şeklinde haber yapmıştı. Bunun kamuoyunu yanlış bilgilendiren bir haber olduğunu site sahibi İskender Kayhan’a ilettik. Kendisi de bize bir yanlışlık olduğunu belirterek haberden dolayı bizden özür diledi.” Dedi.

Mustafa Toktay, yayınladığı bilgilendirme duyurusunda şunları söyledi; “Karaman Ticaret ve Sanayi Yönetimi olarak göreve geldiğimiz günden buyana; şeffaf, ilkeli ve dürüst bir yönetim anlayışı ile hareket etmeye özen gösterdik. Aynı zamanda odamızın kıt kaynaklarını kullanırken de gerekli hassasiyeti göstererek, odanın inşası ve tefrişatında bir kuruşun bile ziyan olmayacağı şekilde davrandık.

Bu çalışmaları yürütürken Yönetim olarak bir tek amacımız, bize emanet edilen ve yaklaşık 3000 kişinin hakkını, hukukunu ve parasını koruyarak, Karaman Ticaret ve Sanayi Odası’na yakışır, modern bir çalışma ve hizmet ortamı sağlamak oldu.

Karaman’ı temsil edecek olan odamızın tefrişatında aynı hassasiyeti göstererek; Tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarının da temin yönetimi olduğu gibi Devlet Malzeme Ofisinden (DMO) ihtiyaçlarımızı karşıladık. Karaman’da DMO ile anlaşmalı hiçbir firma bulunmadığından, DMO ile anlaşmalı firmalardan en uygun fiyata ihtiyaçlarımızı temin etmeye özen gösterdik.

Karamanlı esnafın bizlere emanet ettiği görevimizde, şimdiye kadar yürüttüğümüz gibi şeffaflık ve dürüstlük ilkesini bozmadan yönetimimize devam edeceğiz.

Üyelerimize ve kamuoyuna duyurulur.

Mustafa TOKTAY
KTSO Yönetim Kurulu Başkanı
TOBB TSO Konsey Üyesi

Larende.comʹun yayınladığı o haber