MUSTAFA BAYIR DAN FRANSA MECLİSİNE SERT TEPKİ

MUSTAFA BAYIR DAN FRANSA MECLİSİNE SERT TEPKİ
İl Genel Meclis Başkanı Mustafa BAYIR İl Genel Meclisinin bugünkü birleşiminde gündemlere geçmeden önce , Fransa Parlementosunun almış olduğu kararı kınadı.
Mustafa BAYIR açıklamasında Fransa Meclisinin aldığı kararın ciddiyetten uzak, sulandırılmış, haksız, isabetsiz, ucube bir karar olduğunu söyledi.
 
Mustafa Bayır konuşmasında “ Ermeni soykırımı idialarının inkarını suç sayan teklif Fransa Parlementosundan geçmiştir. 577 Milletvekili olan Parlementoda 45 Milletvekili oylamaya katılmış 38 Milletvekilinin oyları kabul edilmiştir.Bu karar ciddiyetten uzak ,sulandırılmış ,haksız ,isabetsiz ,ucube bir karardır. Bu karar boş koltuk yasasıdır. Parlementolar tarih yazmazlar ,tarihi tarihçiler ve araştırmacılar yazarlar .Bunlar bu kararları ile araştırmacıların bile bu konular ile ilgili yazmalarını veya  araştırmalarını ,konuşmalarını yasaklamışlardır. Fransa soykırım arıyorsa kendi tarihine baksın Afrikada,Cezayirde  insanları sömürmek için nasıl öldürdüklerine baksınlar.
 
Osmanlının yaptığı nedir? Türklerle içiçe yaşayan Ermeniler Fransanın tahrikine kapılarak Fransız askeri ünüformasını giymiş, Osmanlı topraklarını işgal hareketine  başlamıştır. Kahramanmaraşta hamamdan çıkan hanımların peçelerine el uzatmışlar, merhum Sütçü İmam da onlara tarihlerinde hiç unutamayacakları bir ders vererek onları yere sermiştir. Onlar Fransız askeri kılığına girmiş Ermenilerdir. Bugünde birileri aynı şeyleri yapmaya kalksa  Türkler tarafından aynı cevabı alacaktır.    
 
Bu nedenlerle Fransayı ve Fransa Parlementosunu nefretle ve şiddetle kınıyoruz” dedi.