MÜMİNE HATUN HANIMLAR LOKALİ TÖRENLE AÇILDI

MÜMİNE HATUN HANIMLAR LOKALİ TÖRENLE AÇILDI
Karamanda hanımların her türlü spor faaliyetlerini yapabilecekleri Mümine Hatun Hanımlar Lokali, Karaman Valisi Fatih Şahinin de katıldığı bir törenle açıldı.
1. İstasyon Caddesi’nde bulunan Belediye’ye ait Kültür Sitesinde hizmete giren açılışa Karaman Valisi Fatih Şahin, Belediye Başkanı Kamil Uğurlu ile çok sayıda davetli katıldı.
Açılış töreninde konuşan Vali Fatih Şahin, “Karaman kültürel mekanlara her türlü ihtiyacı var. Belediye başkanlığımızın da gayretleriyle böyle bir mekanın Karamanlılara kavuşturulması bizleri çok mutlu etti. Bu tür sosyal yerlerin ilimizde çoğalması için Valiliğimiz, Belediyemiz ve bütün Karaman halkına büyük görevler düşüyor. İlimizdeki bu tür sosyal mekanların sayısının ve kalitesinin arttırılması çok önemli. Özellikle üniversite öğrencilerimizin sayısı her yıl artıyor. Onlarda sosyal ve kültürel mekânlar istiyorlar. Mümine Hatun Hanımlar Lokali bayanlarımızın işten arta kalan vakitlerinde toplantı yapmaları vakit geçirmeleri için Karaman’ın önemli bir eksikliğini de gidermiş olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
 
Belediye Başkanı Kamil Uğurlu’da yaptığı konuşmada, hanımların yaratılıştan itibaren ayrıcalıklı varlıklar olduğunu belirterek, “Bayanlar bizim için çok önemli. Buna candan ve gönülden inanıyoruz. Hazırladığımız programların büyük bir bölümünü bayanların hayatını daha konforlu kılmak için hazırlıyoruz. Lokal hanımlara yönelik tesise benzer bir kaç tane daha tesis açmayı planlıyoruz. Lokal daha önce bir Kültür Merkeziydi. Amacına tam hizmet etmiyordu. Burayı yeni baştan ele aldık ve tepeden tırnağa sadece hanımlara yönelik bir site haline çevirdik. Çalışan personel dahil burası bayanların hizmetinde olacak. Zemin ve bodrum katı spor aletlerine ayrıldı. Üst katlar değişik el sanatlarına ve hanımlara yönelik faaliyetler için tahsis edildi” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından Kadınlar Lokali, Karaman Valisi Fatih Şahin’in eşi Ayşe Şahin, Belediye Başkanı Kamil Uğurlu’nun eşi Hilal Uğurlu tarafından hizmete açıldı.
 
Açılışın ardından protokol üyeleri lokali gezerek bilgiler aldı. Mümine Hatun Hanımlar Lokali’nde kitre bebek yapımı, ebru kursu, halk oyunları, ahşap boyama, bilgisayar, kurdele nakışı, takı tasarımı, kuaför, diksiyon, İngilizce ve Arapça dil eğitimi, örgü, resim, gitar, ney, bağlama, rehberlik, cilt bakımı ve iğne oyası gibi kültürel faaliyetlerde düzenlenecek.