MEsut Soyfidan adaylığı hakkında açıklama yaptı

MEsut Soyfidan adaylığı hakkında açıklama yaptı
BBP'si Başkan adayı Mesut Soyfidan, seçimlere katılma hakkında açıklama yaptı.

Cumhur İttifakı mensuplarının ihanetine uğradığını işaret eden Mesut Soyfidan; " Eğer Cumhur İttifakı üyeleri itirazımızı kabul etselerdi, bu sıkıntılar yaşanmayacaktı." dedi.

Büyük Birlik Partisi olarak oy pusulasında yerini alacaklarını söyleyen Mesut Soyfidan; " Bize inananları sandıkta partimize oy vermeye davet ediyorum." dedi.

Mesut Soyfidan yaptığı basın toplantısında şunları söyledi;

Değerli Basın mensubu arkadaşlarım,
Hepinizi sevgi Saygı ve Muhabbetle selamlıyorum.
31 Mart 2024 Yerel seçimlerin de Büyük Birlik Partisi olarak yerel seçimlere katılma kararı almıştık.
Bu süreci hem saha içinde hem saha dışında devam ettirdik. Büyük baskı ve tehditler almamıza rağmen kimseye boyun eğmeden yolumuza devam ettik.
Nihayetinde belli yönetimsel sebepler ve Taşeli bölgesi adayları ile ilgili sorunlar oluştu. Bu problemleri çözme noktasında ekip olarak hareket edemedik ve zaman yarışına takıldık.
Listemizi hazırlayıp 16:30 da parti binamızdan çıktık. Beraberimde 3 kişi ile birlikte kaza yaptık. Olayın şoku ile hemen yola çıkmamıza rağmen adliye binasına girişte seçim kurulu görevlisini cep telefonundan aradım. Nihayetinde secim kurulu kapısına geldiğimizde bizim saatimiz 16:59 du. İl seçim kurulu müdüre hanım cep telefonu ile konuşuyordu, saatinin 17:01 olduğunu iddia etti, Evraklarımızı teslim ettik. Alındı belgesine 17:01 yazdı. Bizde binaya girişimizi ve seçim kurulunu arama kaydı ile birlikte tutanak istedik ve tutanağı bize karşılıklı imzalayarak tarafımızca aldık. Yapılan kaza resimlerini de kendilerine sunduk.
Nihayetinde 21.02.2024 Çarşamba günü sabah seçim kuruluna gittiğimiz de Karabük Merkez ilçe seçim kurulunda buna benzer bir olay olduğu 20.02.2024 tarih ve 2024/18 sayılı kararında 20.02.2024 tarihinde saat 17:02’de teslim etmesine rağmen kabul edilmiştir. Burada bir çelişki vardır.
Her ne kadar başta bizim kusurumuz olsa da Başka bir ilde CHP ye bile itiraz edilmezken burada CUMHUR İTTİFAKI ORTAKLARI TARAFINDAN İTİRAZ EDİLMİŞTİR.
SEÇMENE İPOTEK KONULMUŞTUR.
SEÇMENİN TERCİH HAKKI ENGELLENMİŞTİR.
SÜRECİ TİTİZLİKLE TAKİP ETTİK, AMA İTİRAZLARIN ÖNÜNE GEÇEMEDİK, SEÇİM KAYBETME KORKUSUNA KAPILANLAR CANLA BAŞLA MÜCADELE ETTİ. AMA BİZ HALKIN TAKDİRİNE BIRAKIYORUZ.
2009 Yerel Seçimleri öncesinde de Şehit Liderimiz Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu da hain bir suikasta uğrayarak engellenmişti. Bize de saniye farkını bahane ederek, seçim kuruluna baskı faktörü uygulanmıştır. Bizi seçime katmamak için her yol denenmiştir. Bu süreçte bize yapılan baskı ve tehditlere boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Burada talihsiz olan bir olay var. Sizlere de sunacağım resmi belgede imzası bulunan partileri destekleyeceğim yönünde dedikoduları bitirecektir.
Ak parti il başkanı tarafından arandım, yapacağımız bir şey var mı diye sordular; bende cevaben itiraza yetkili kendi yönetim kurulu üyen Mustafa Kale bize itiraz etti şirinlik yapmanıza gerek yok dedim. Kendilerinden haberleri yok, demek ki il başkanından habersiz kafasına göre çalıp oynuyor vatandaş.
Karamanda Cumhur İttifakına gölge düşürülmüştür. Seçmen gereken cevabı sandıkta en iyi şekilde verecektir.
Vatandaşa tiyatro oynayanları seçim zamanı karabatak gibi sahneye çıkanları, sporu seçim malzemesi yapanları, eli boş olup proje çalanları halkımız unutmayacaktır.
Geçtiğimiz günlerde şehrimizle ilgili ihtiyaçları ve eksikleri paylaşmıştık. Gördük ki bazıları yapılmaya başlandı. Daha seçilmeden bir şeyler yapmaya başladık bile,
Bu şehir için mücadele edenlere de hakkını vermek lazım. Kendilerine de buradan teşekkür ediyorum.
Bize bazı ithamlarda bulunan hadsizlere cevabım şudur; üç kuruşa beş kuruşa kendi fiyatlarını belli etmişlerdir. Benim ve ekibimin kimsenin pis parasına ihtiyacımız yoktur. Kendini satanlar ağzında satma lafını kullanalar kendi zihinlerini ortaya koymuşlardır. Bu ithamlarını ispatlamayanlar en adi satılık ahlaksızlar.
Ayrıca sosyal medyada yazılan yorum ve paylaşım yapanları tespit ettik. Bununla beraber bazı çevrelerde ve ortamlarda dile getirilen asılsız konuşma yapanlar da dahil olmak üzere hepsine maddi ve manevi dava açıp hukuki süreci başlatacağım. Buralardan gelen tazminatları SMA hastalarına ve şehit ailelerine göndereceğiz.
Kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak.
BİZ BÜTÜN BU KİRLİ İFTİRALARI ATANLARI KONUŞANLARI KINIYORUZ.
Bu güne kadar karamanımız için mücadele ettik. Teşkilatımızı kendi bütçemizle ayakta tuttuk. Hazine desteği seçim yardımı almadık. Yetimin hakkıyla siyaset yapmadık. Hazine bütçesini seçimlerde sokağa saçmadık.
Yönetim Kurulu Üyelerimizle beraber bizlere gönül veren bütün halkımızdan özür dileyerek ilk günkü gibi oylarına talibiz. Aday olup olmamak önemli değil, Partimize desteğinizi esirgememenizi istirham ediyorum. Sonuçta 35 partiden 7 tanesi aday çıkardı ama herkes yine partisini destekleyecek.
Karamanda teşkilatı olamayan partimizi üç ay içerisinde ayağa kaldırıp ciddi bir oy potansiyeli sağladık. Bu talihsiz olaydan dolayı aşırı derecede üzgünüz. Biz kadere inanan insanlarız, Nasibimize ne yazıldıysa o olur her şeyde bir hayır vardır diyoruz.
Genel seçimlere de Yerel seçimlere de kendi bütçemizle girdik. Kimseden beş kuruş destek bile almadık. Şehrimizin eksiklerini tespit ettik. Bundan sonraki süreçte de gördüğümüz bütün eksikleri basınla paylaşarak Karaman için mücadele etmeye devam edeceğiz.
Muhsin Yazıcıoğlu mücadelemizde yaşam tarzını şiar ettik.
Güç karşısında eğilmedik.
Zalime zulmünü haykırdık.
Boş konuşmadık.
Verdiğimiz sözde durduk.
Devletin birliğini gözettik.
Hainleri sevindirmedik.
Katline ferman yazanlarla olmadık.
Devletin içinde devlet olanlardan uzak durduk.
Allah adı ile aldatanlara aldanmadık.
Çukurlara hürmet etmedik.
Allah için sevdik, Allah için buğuz ettik.
Gıybete dilini lâl ettik.
Dünyalık için şerefimizi, haysiyetimizi, onurumuzu satmadık.
Makam için itibarımızı hiçbir zaman satmadık.
Emanete ihanet etmedik.
ALLAH VAR... GAM YOK.
 
Kazanan; şahıslar değil, partiler değil, Karaman olsun.
SAYGILARIMLA.
 
MESUT SOYFİDAN
BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ İL BAŞKANI