MEB Onaylı TÜGVA Yaz Kampı: Ortaokul Öğrencileri İçin Dinî ve Kültürel Aktiviteler

MEB Onaylı TÜGVA Yaz Kampı: Ortaokul Öğrencileri İçin Dinî ve Kültürel Aktiviteler
TÜGVA, MEB onayıyla yaz kampı düzenliyor. Ortaokul öğrencileri için dini ve kültürel içerikli aktivitelerle dolu bir program sunacaklar.

İstanbul Valiliği'nin talimatıyla okulların kapıları TÜGVA'ya açılmaya devam ediyor. En sonunda, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın yönetiminde yer alan TÜGVA'nın öğrencilere yönelik Edirne'de 1 Temmuz ile 5 Ağustos arasında "TÜGVA İstanbul Doğa Kampı" düzenleyeceği belirlendi.

MEB ve TÜGVA arasında 25 Şubat 2021 tarihinde imzalanan protokol çerçevesinde düzenlenecek olan etkinliğe ilişkin TÜGVA İstanbul Temsilcisi Beytullah Çiçen tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne başvuru yapıldı.

Çiçen başvuruda, 13 Mayıs ile 14 Haziran arasında TÜGVA'nın okullarda bilgi standı açma, duyuru yapma, konferanslar düzenleme ve sınıf ziyaretleri yapma izni talep etti.

Valilikten Onay Alındı

TÜGVA'nın 8 Mayıs'ta gönderdiği başvuruya 14 Mayıs'ta yanıt veren İstanbul Valiliği, TÜGVA'nın MEB'e bağlı tüm okullarda bilgi standı açma, duyuru yapma, konferanslar düzenleme ve sınıf ziyaretleri için izin verdiği ortaya çıktı.

Yaz Kampı Düzenlenecek

TÜGVA aynı zamanda ortaokul öğrencilerini hedef alan 6 haftalık TÜGVA İstanbul Ortaokul Yaz Kampı projesini gerçekleştirecek. Kuran, Temel Dini Bilgiler gibi derslerin verileceği yaz kampı projesi, MEB ve TÜGVA arasında imzalanan protokol kapsamında hayata geçirilecek.

24 Haziran ile 9 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek projeye 4. sınıf mezunu, ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri katılacak.