Lütfi Elvan’dan Memura Müjde

Lütfi Elvan’dan Memura Müjde
Karaman Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, Bugün sabah yayınlanan ekonomi programında NTV’nin gündeme ilişkin sorularına cevap verdi.

NTVʹnin Canlı yayın konuğu olarak katıldığı programda program yapımcısı Ahmet Ergen’in Bütçe performansı ve komisyon gündemine ilişkin sorularına yanıt veren Elvan,  Plan ve Bütçe Komisyonunun dün görüştüğü ve kabul ettiği bazı yatırımlarda KDV muafiyeti getiren kanun teklifi hakkında da kamuoyunu bilgilendirici açıklamalar yaptı. 

Elvan, Yap-işlet-devret modeli çerçevesinde gerçekleştirilecek projeler ile Sağlık Hizmetleri Temel Kanunuʹna göre Yüksek Planlama Kurulu tarafından kiralama karşılığı yaptırılmasına karar verilen sağlık tesislerine ilişkin projelerin katma değer vergisinden hariç tutulacağını, bu sayede ülkenin ihtiyaç duyduğu büyük altyapı yatırımlarının daha süratli bir şekilde yapılmasının yolunun açılacağına vurgu yaptı.
Kamuda çalışan tüm memurların dört gözle beklediği Memur Sendikalarına yönelik toplu sözleşme kurallarını düzenleyen yasa tasarısının da Perşembe günü yani yarın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşüleceği bilgisini veren Komisyon Başkanı Lütfi Elvan, herhangi bir gecikme olmaz ise görüşmelerin aynı gün tamamlanacağını söyledi. Konunun aciliyetine münhasır olarak hemen Genel kurula sevk edilecek tasarının Nisan başı gibi TBMM Genel Kurulundan yasalaşarak çıkacağını umduğunu, 2012 maaş zammını henüz alamayan memurların bu sayede en geç Mayıs ayında zamlı maaşlarını alacakları müjdesini verdi.