Kuntoğlu gençlerle birlikte kitap okudu

Kuntoğlu gençlerle  birlikte  kitap okudu
Gençlik Merkezi Eğitim Liderleri, gönüllü gençlerle birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nu ziyaret ederek birlikte kitap okudular.

Gençlik Merkezi Müdürü Şabettin Gezen öncülüğünde başlatılan ve “Hayalleriniz Varsa Kitap Okuyun” sloganı ile yola çıkan Karaman Gençlik Merkezi Eğitim Liderleri, gönüllü gençlerle birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nu ziyaret ederek birlikte kitap okudular.
Ziyarette, ilk olarak projeye ilişkin Gençlik Lideri Hamide Alınmış, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’na bilgiler verdi. 
“Okuma etkinliklerimizi farklı mekânlarda gerçekleştiriyoruz”
Gençlik Lideri Hamide Alınmış, “Gençlik Merkezi Müdürümüz Şabettin Gezen öncülüğünde başlatılan ve Karaman Gençlik Merkezi olarak kitap okumada farkındalık oluşturmak ve kitap okumanın önemini vurgulamak için ‘Hayalleriniz Varsa Kitap Okuyun’ projesini başlattık. Kitap okuma halkalarımız ile başladığımız okuma etkinliklerini farklı mekânlarda gerçekleştirmeye devam ediyoruz. İlk olarak Makromarket Alışveriş Merkezinde başlattığımız etkinlik, Karaman tren garı, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Çalışma ve İş-Kur İl Müdürlüğünde gerçekleştirildi. Bugün de okuma etkinliğimizi Gençlik Liderleri ve gönüllü gençlerimizle birlikte sizi ziyaret edip, kitap okumaya geldik. Bizi kabul ettiğiniz için size şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
“Yöneticiler ve öğretmenler, anne ve babalar olarak önce bizler okumalıyız”
İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okul ve kurumlarla ilgili misafirlere bilgiler verdi. Karaman’ın eğitim anlamında iyi durumda olduğunu vurgulayan İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu Karaman’daki okullarda ikili öğretimin olmadığının altını çizdi. Kuntoğlu, “Normal eğitim anlamında Karaman’ın ilk onda yer aldığını söyleyeyim. Bu noktada artımız var eksimiz yok. Okuma etkinliği olarak okullarımızda çok farklı etkinlikler yapılıyor. Anadolu Mektebindeki öğrencilerimiz sistematik bir şekilde yazar okumalarını gerçekleştiriyor. Okunan kitapların yazarlarıyla alakalı paneller, sempozyumlar yapılıyor ve öğrencilerimiz de bu etkinlikte konuşmacı olarak yer alıyor. Türkiye okuma anlamında bir ivme yakaladı. Eskiye oranla daha iyiyiz diyebilirim. Ama şunu belirtmek isterim ki yöneticiler ve öğretmenler anne ve babalar olarak önce bizler okumalıyız. Çünkü öğrencilerimiz bizleri örnek alıyor. İnşallah bu güzel etkinlik kelebek etkisi yapar. Böyle anlamlı bir etkinliği düzenlediğiniz için Gençlik Merkezi Müdürümüz Şabettin Gezen’e, sizlere ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasına son verdi.
Konuşmaların ardından okuma etkinliğine geçildi. İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Gençlik Lideri Hamide Alınmış, Hasan Hüseyin Öztürk, Meryem Kaya ve gönüllü gençlerle birlikte kitap okudu.
Bu anlamlı ziyaret, günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.