Kuğulu Parkın Ev Sahipleri Geldi

Kuğulu Parkın Ev Sahipleri Geldi
Karaman’ın gözbebeği mekânlarından biri haline gelen Kuğulu Park’ın asıl ev sahipleri olan kuğular bugün Karaman’a geldi.

 Kent estetiğine; fıskiyeli havuzuyla, köprüsüyle, kamelyaları ve kafeteryasıyla ayrı bir güzellik katan parkın ev sahipliğini yapacak kuğular havuz içerisinde dolaşmaya başladı. Genç-yaşlı herkesin dikkatini çeken ve sudaki hareketleri ilgiyle izlenen kuğular parkın ilgi odağı oldu.

Kuğuların gelmesiyle parkın bütünlüğünün tam olarak sağlandığını söyleyen Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu: “Kuğulu park kısa sürede halkımızın büyük rağbet gösterdiği bir alan oldu. Vatandaşlarımız göze ve kulağa hitap eden muhteşem atmosferiyle gece ve gündüz Kuğulu Park’ta oturabiliyor, belediyemizin ücretsiz çay servisiyle de yorgunluklarını atabiliyorlar.
Şubat-Mayıs arasında oluşan üreme ve kuluçka dönemi nedeni ile parkın asıl sahiplerini şimdi getirebildik. Artık halkımız bu harika kuşların sudaki büyülü danslarını da keyifle seyredebilecek. Vatandaşlarımızın kuğulara sahip çıkmasını umuyor, Kuğulu Park’ın bir kez daha Karamanımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.