Konya Şekere Avrupa Altın Kalite Ödülü

Konya Şekere Avrupa Altın Kalite Ödülü
112 ülkeden gelen 7 binden fazla girişimci üyenin oylarıyla verildi.
Merkezi İspanya Madrid’te bulunan “Ticaret Liderleri Kulubü” nün her yıl düzenlediği Avrupa Altın Kalite Ödülü bu yıl Konya Şeker’e verildi.
 
Bu yıl 25. si düzenlenen ve Fransa’nın Paris kentinde gerçekleştirilen Uluslararası Avrupa Altın Kalite Ödül töreninde, 112 ülkeden gelen 7 binden fazla girişimci üyeden alınan bilgiler doğrultusunda bir seçim yapıldı. Ticari lobilerin gerçekleştirildiği Avrupa’nın önde gelen kurumlarından birisi olan Ticaret Liderleri Kulubü, Avrupa’daki şirketlerin ürün-kalite normlarının değerlendirilmesinde önder bir kuruluş olarak gösteriliyor. Ürünlerinin ve hizmetlerinin kalitesini ilerletmeye kendisini adamış şirketlerin ayırt edilmesi, Avrupa pazarındaki bütün ülkelerden gelen şirketler arasındaki ticari bağlantıların güçlendirilmesi amacıyla oluşturulan Ticaret Liderleri Kulubü, her yıl Avrupa’daki şirketleri girişimcilerden gelen bilgiler doğrultusunda değerlendiriyor.
 
Bu yıl Konya Şeker de değerlendirme kapsamına alındı ve Konya Şeker’in son yıllarda gerçekleştirdiği yatırımlarla adını tüm dünyaya duyurduğunun vurgulandığı ödül töreninde, Konya Şeker’in üretimini gerçekleştirdiği ürünlerin, ürün-kalite bakımından da Avrupalı şirketler arasında hızlı bir yükselişinin olduğu belirtildi.  Ticaret Liderleri Kulubü, 112 ülkeden gelen 7 binden fazla girişimciden aldığı bilgileri göz önüne alarak bir değerlendirme yaptı ve, 2010 yılı Altın Kalite Ödülü’nü Konya Şeker’e vermeyi kararlaştırdı.
 
Ödül töreni Fransa’nın Paris kentinde yapıldı ve törene ticari otoritelerin yanı sıra diplomatik heyetler ile ülkelerin ekonomik ve kültürel temsilcileri katıldı. Tören sırasında, ödül alan şirketlerin temsilcileri firmalarını ve ana faaliyet alanlarını tanıtma fırsatı da buldular. Bu arada, törene katılan farklı işletmeler arasındaki iş bağlantılarının geliştirilmesini amaçlayan toplantılar da yapıldı.
 
Pankobirlik Genel Başkanı, Anadolu Birlik Holding ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, Ticaret Liderleri Kulubü’nün bu yılki Avrupa Altın Kalite Ödülü’nün Konya Şeker’e verilmesini anlamlı bulduğunu belirterek, Avrupa Altın Kalite Ödülü’nün Konya Şeker’e verilmesiyle ilgili şu açıklamayı yaptı;
 
“Konya Şeker, yaptığı yatırımlarla bir yandan rekabetçi yapısını güçlendirirken, öte yandan da yer aldığı her üretim alanında üretim normlarını ve ürün standartlarını ileri ekonomiler seviyesine ulaştırmıştır. Gelişmiş ekonomilerle entegre ve onlarla yarışabilecek bir üretim altyapısını oluşturmayı kendine hedef olarak belirleyen Konya Şeker, hem teknolojik olarak hem de kalite standartları açısından dünya ile yarışabilecek bir üretim zincirini tesis etmiştir. Üretim normları ve ürün kalitesi açısından Konya Şeker’in ulaştığı nokta Avrupa Altın Kalite Ödülü ile bir kez daha tescillenmiştir.
 
Şirketimize tevdi edilen bu ödül, üretim altyapımızın, teknolojimizin ve ürün standartlarımızın Avrupa normlarına uygunluğunun nişanesidir. Özellikle belirtmek isterim ki, Konya Şeker ürün kalitesi ve standardı olarak sağlıklı, doğal ve çevreye duyarlı ürünler üretmeyi zaten değişmez bir ilke olarak benimsemiş bir şirkettir. Bütün yatırımlarımız ve teknolojik altyapımız da buna göre şekillenmiştir.
 
Bu ödül uluslararası ölçekte Konya Şeker ürünlerinin uluslararası standartlar açısından bu vasıflara haiz olduğunun tescilidir ve o açıdan da son derece önemlidir. Ancak, uluslararası kalite norm ve standartları sadece ürün odaklı değildir. Nihai ürünün insan ve çevre sağlığına uygunluğu kadar, üretim zincirindeki hijyen koşulları, doğaya menfi ya da müspet etki gibi etmenler de kalite standartlarınızı etkilemektedir. Bu açıdan değerlendirildiğinde, 112 ülkeden binlerce girişimcinin verdikleri oylarla Avrupa Altın Kalite Ödülüne Konya Şeker’i layık görmesi şirketimiz için başlı başına bir onur kaynağıdır. Ancak, şirket olarak yaşadığımız bu onurun ötesinde bizi asıl sevindiren husus, bir Türk Şirketinin ve Türkiye menşeli ürünlerin kalite standartlarıyla dünya ile yarışır hale gelmesidir.”
 
Avrupa Altın Kalite Ödülü’nü Pankobirlik Genel Başkanı ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk adına Anadolu Birlik Holding Finans Koordinatörü Hamdi Bağcı ile Pankobirlik APK Müdür Yardımcısı Cem Kaptan aldı.