Konya Şeker, ulusal TV kanallarının gözdesi oldu.

Konya Şeker, ulusal TV kanallarının gözdesi oldu.
Antalya FuarınaPratiko damgasını vurdu
Karaman’da en son gerçekleşen Ekonomik Fuarın gözdesi olan ve Karaman halkından tam not alan Konya Şeker Bu senede Antalya fuarına damgasını vurdu.
 
Bu yıl 17.si düzenlenen Antalya Uluslar arası Yiyecek ve İçecek İhtisas Fuarı’na farklı ürün gruplarıyla katılan Konya Şeker, fuarın gözde firmaları arasında yerini alırken, Konya Şeker’in yeni ürünü Pratiko ise fuara damgasını vurdu.
 
Dondurulmuş gıda sektörüne yeni giriş yapan ve Antalya Yiyecek ve İçecek İhtisas Fuarı’nda ziyaretçilerin de büyük beğenisini kazanan Konya Şeker’in Pratiko markalı dondurulmuş patates çeşitleri tüketicilerden de tam not aldı. Antalya Aşçılar Birliği’nin de ziyaret ettiği Konya Şeker standında, konuklara Pratiko ikram edildi. Aşçılar Birliği üyeleri, kendilerine ikram edilen dondurulmuş patatesleri çok beğendiklerini söylerken, Antalya bölgesinde bulunan büyük otellerde Pratiko markasını tercih ettiklerini vurguladılar.
 
Turizm cenneti Antalya’da lezzet şöleni yaşanırken, Akdeniz Yiyecek ve İçecek İhtisas Fuarı’nda sektörün en’leri bir araya geldi. Şeker pancarı ülkemizin en önemli tarım kollarından biri ve yarattığı istihdamla da büyük önem taşıyor. İçtiğimiz çayda, yaptığımız tatlılarda yer alan en temel gıdalardan biri olan şekerin en köklü üretici firmalarından Konya Şeker’de fuarda yeni ürünleriyle yerini aldı. Ulusal TV kanallarının da ilgi odağı olan Konya Şeker standında, ATV, Show TV, Kanal 7 ve Dost TV kanalları çekim yaptı.
 
Röportajların yapıldığı, ürün çekimlerinin gerçekleştirildiği programlar Ekopazar, 7.Gün ile İş ve Hayat adlı programlarda yayınlandı.
En yeni teknolojiyle donatılmış modern tesislerle şekerleme grubu, çikolata ve şeker grubu olmak üzere farklı markalarla sektörde hizmet veren Konya Şeker, perakende sektörünün her kademesinde yer alan ürünleriyle müşterilerine kolayca ulaşabiliyor.
 

84 bayisi ve 40 profesyonel çalışanı ile hizmet ağını genişleten Panek Pazarlama Şirketi, tüm ürünlerini tüketicilerle buluşturma noktasında ciddi atılımlar peşinde koşuyor.

Ülke ekonomisinin can damarı olan tarım sanayine sürekli destek vererek, topraktan çıkan her değeri işleyerek müşterilerine ulaştırmak isteyen Konya Şeker’in en yeni çalışmalarından biri ise Dondurulmuş gıda tesisleri. Pratiko markasıyla piyasaya giren dondurulmuş gıda ürünleri, bu yıl en iyi kalitede ürünlerle yeni açılımları gerçekleştiriyor.
 
Toz şekerden küp şekere, pudra şekerinden sıvı şekere kadar ürettiği her üründe yüzde 100 doğal şeker pancarı kullanan Konya Şeker, sektörün tüm alanlarında hizmet veriyor. Konya Şeker’in bundan sonraki hedefi ise yeni yatırımlar yaparak değişik ürün gruplarını tüketicilerle buluşturmak. Konya Şeker, faaliyet gösterdiği her alanda sektörün en iyileri arasında yerini alarak 1 numara olmak isterken, pazarlama şirketi Panek ise hedefini, iyi bir dağıtım ağı kuran, satış planlaması yapan, ticari pazarlamayı düzgün gerçekleştiren, pazarlama enstrümanlarını iyi kullanan ve neticede bundan sonraki yatırımlarda da kendini hazır hisseden kuvvetli, koşan ve dinamik bir ekip kurarak, Türkiye’de girdiği her alanda 1 numara olmak olarak belirledi.