KASİADın yeni yönetimi Belediye Başkanını ziyaret etti

KASİADın yeni yönetimi Belediye Başkanını ziyaret etti
KASİADın yeni yönetimi Belediye Başkanını ziyaret ettiBaşkan Uğurlu: Karaman sanayisi ülke kalkınmasında büyük rol sahib
Aralık ayı başlarında yapılan genel kurul toplantısı sonrasında yeni yönetimini belirleyen Karaman Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD), Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kılınç önderliğinde Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu’yu makamında ziyaret etti.
 
Ziyarete KASİAD’ın yeni yönetimini oluşturan Osman Topçu, İsa Kurşunlu, Mehmet Doğan, Tayfun Ataş, İsmail Erdemsoy, Ahmet Baş ve Genel Sekreter Faruk Özdemir katıldı.
 
 
 
Karaman Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu, Karamanlı sanayicilerin ülke kalkınmasına katkı sağlayan ve iş istihdamı sağlamak adına önemli rol oynadıklarını söyledi.Yapılan ziyaretten dolayı memnun olduğunu belirten Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu, Karaman’ın ekonomik olarak ileri bir adım atmasında sanayicilerimizin büyük rolü olduğunu vurguladı. Başkan Uğurlu, son zamanlarda Türkiye’nin ekonomik anlamda dünyanın gündeminde bir ülke olduğunu söyleyerek “İlimiz ise her geçen gün kendini yenileyip geliştiren, ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan, şehirleşme ve yaşanabilir iller arasında üst sıralara yükselmiş bir şehir. Bunun arkasında siz değerli sanayicilerimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın ve devlet kurumlarımızın büyük payı var.” dedi.  Hep birlikte bu başarılarla yetinmeyip Türkiye’nin ve Karaman’ın daha da kalkınmasına destek sağlamaları gerektiğini belirten Uğurlu  “Karamanlı sanayicilerimiz; üyeleri ile bir araya gelerek  istihdam alanında projeler uyguluyor, ilimizin ve ülkemizin kalkınmasına büyük destek sağlıyor. Sizlere teşekkür ediyorum. Yeni yönetimle, yeni bir güçle çalışmalar yapacağınıza inanıyorum. Bu oluşum Karaman için çok önemli. Bu kadar genç ve dinamik işadamlarını bir arada görmek beni heyecanlandırdı. Karaman Belediyesi olarak her zaman sanayicimizin yanınızdayız. Yeni yönetimin hayırlı olmasını temenni ediyor, başarılar diliyorum.” dedi.
 
KASİAD Başkanı Ahmet Kılınç da konuşmasında derneğin kurulduğu günden bu yana her anlamda aktif bir çalışma içinde olduğunu söyleyerek düzenledikleri etkinliklerin bunun göstergesi olduğunu dile getirdi. Cumartesi kahvaltıları ile ilin önde gelen bürokratları ve iş adamları ile Karaman’ı masaya yatırdıklarını ifade eden Kılınç, yurt içi ve dışı gezilerinin yanında TUSKON’un tüm faaliyetlerine katıldıklarını, yapılan projelerle ilin ekonomisine aktif katkı yaptıklarını belirtti.