KARANLIK ELLERİ LANETLİYORUZ

KARANLIK ELLERİ LANETLİYORUZ
Pankobirlik Genel Başkanı Dr. Recep Konuk hain saldırıyı kınadı.
Milletimizin birliği, bütünlüğü ve kardeşliğini hedef alan karanlık ellerin önceki gün Bitlis’te, dün de Hakkari’de gerçekleştirdikleri hain saldırı sonucu 26 askerimizi, 5 polisimizi ve 4 vatandaşımızı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadığımızı bildiren Pankobirlik Genel Başkanı Dr. Recep Konuk, “Kardeşliğimizi hedef alan karanlık elleri kınıyor ve lanetliyoruz” dedi.
Pankobirlik Genel Başkanı Dr. Recep Konuk, mesajında şu açıklamayı yaptı;
“Milletimizin birliği, bütünlüğü ve kardeşliğini hedef alan karanlık ellerin gerçekleştirdiği menfur saldırılar sonucunda önceki gün Bitlis’de 5 polisimizin şehit olması ve biri 2 yaşında henüz mahsun bir bebek, biri 10 yaşında çocuk olmak üzere 4 vatandaşımızı kaybetmemizin, 3 vatandaşımızın da yaralanmasının derin üzüntüsünü yaşarken bugün de Hakkari’den gelen 26 vatan evladımızın şehit düştüğü, 22 askerimizin de gazi olduğu haberi ile yaşadığımız derin acı katmerlenmiştir.
Ülkemizi kaosa ve karanlık günlere sürüklemek isteyenlere dün olduğu gibi bugün ve yarınlarda da en sert cevabı kardeşlik bağlarına daha sıkı sarılarak milletimiz verecektir.
Milletimizin bir bütün olarak yürüdüğü istikbal yolunda, vatan topraklarının dört bir yanında üreterek ülkemizin aydınlık geleceğine hizmet eden Türk çiftçisi adına milletimizin istikbal yolculuğuna mayın döşeyenleri yaptıkları saldırılarla, birliğimizi parçalamak isteyenleri kınıyor lanetliyoruz.
Bu toprakların ve milletimizin karakteri olan kardeşliğimize ve asırlardır diri tuttuğumuz tevhid ruhuna vatan topraklarının her karışında ve bila istisna her kesim ve kişisinde yaşatmak kararlılığında olan Türk çiftçisi olarak hükümetimizin, kurumlarımızın ve güvenlik güçlerimizin bu karanlık odaklara gereken cevabı vereceğine, teröre asla boyun eğmeyeceğine inancımız tam, güvenimiz sonsuz, desteğimiz sınırsızdır.
Şehitlerimize Allah (C.C) den rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, milletimize başsağlığı ve sabırlar dilerim.”