Karaman’ın Milet Kıraathanesi hizmete vermeye başladı.

Karaman’ın Milet Kıraathanesi hizmete vermeye başladı.
Karaman’da tarihi Hatuniye Medresesi Millet Kıraathanesi olarak hizmet vermeye başladı

Karaman Belediyesi tarafından Millet Kıraathanesine dönüştürülen tarihi Hatuniye Medresesi düzenlenen törenle açıldı. Millet Kıraathanesinin açılışı il protokolü tarafından yapıldı. Karaman Valisi Fahri Meral, açılışını yaptığı Millet Kıraathanesini Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgülle birlikte gezdi.
  “Vatandaşın Milet Kıraathanesine büyük ilgisi var”
  Açılışın ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, “Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı ve tüm ülkemizde çığ gibi yayılarak açılmaya başlanan Millet Kıraathaneleri, milletimizin çok rahatlıkla kitabını okuyabileceği nezih ortamlar oluşturdu. Karamanımızda da bizler Hatuniye Medresesini bu amaçla kullanalım düşüncesi oluşmuştu. Bu gün burayı Millet Kıraathanesi olarak halkın hizmetine açıyoruz. Elimizdeki tüm kitapları burada sergileyeceğiz. Gerek öğrencilerimiz, gerekse vatandaşlarımızın tamamı burada çok rahatlıkla istedikleri kitaba ulaşa bilecekler” dedi.
  Daha açılışını gerçekleştirmeden vatandaşın yoğun ilgisi olduğu görülüyor diyen Çalışkan, “Burada Milli Eğitim Müdürlüğü ve Üniversitemiz ile birlikte anlaşarak belli günlerde okuma günleri gerçekleştireceğiz. Böylece burası kitap okuma, şiir dinletileri, sosyal ihtiyaçların karşılandığı ve bilgiye ulaşıldığı yer olacak” diye konuştu.