KARAMANʹIN 10 YILLIK EYLEM PLANINI HAZIRLANDI

KARAMANʹIN 10 YILLIK EYLEM PLANINI HAZIRLANDI
Polis evinde basınla bir araya gelen Vali Şahin plan ve proje yapılmadan gelişmenin çok zor olduğunu söyledi.

Karaman Valisi Fatih Şahin, Karaman’ın geleceğini görebilmesi, daha yaşanabilir bir kent olması için tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla 10 yıllık bir eylem planı hazırladıklarını söyledi.

Polis evinde basınla bir araya gelen Vali Şahin plan ve proje yapılmadan gelişmenin çok zor olduğunu söyledi.

Bir yere gelebilmek için ilk önce hedef belirlemek gerektiğinin altını çizen şahin şunları kaydetti:

ʹʹTüm kamu kurum ve kuruluşları ile uzun soluklu bir çalışma içine girerek 2010-2020 eylem planı hazırladık. Her kurum hedeflerini belirledi. Belirlenen bu hedeflere yüzde 100 ulaşmak çok önemli. Biz bu hedeflere ulaşmak için motive olduk. Bunu da sizlerle, kamuoyu ile paylaşıyoruz. Çünkü bu hedefleri paylaşacağız.
Belirlenen hedeflerde kamunun düşünceleri çok önemli. Kamu bize görüşlerini iletecek ki, bizde hangi sorunun daha öncelikli olduğunu, neler yapmamız gerektiğini bileceğiz. Toplumun fikir ve düşünceleri asıldır. Çünkü biz vatandaş için çalışıyoruz. Toplumun istek ve arzularıyla belirlenmiş hedeflere ulaşmanın daha kolay olacağı inancındayımʹʹ
 
Kamu kurum ve kuruluşlarının belirlediği kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerin takip açısından da önemli bir kolaylık sağlayacağını ifade eden Şahin, ʹʹBu sistem takip açısından iyi bir sistemdir. Hedefler belli oldu mu yıl sonun da istediğimiz yerin neresindeyiz, hedefimizin gerisindeysek neden geri kaldık, nerede hata yaptık bunları daha iyi görme şansımız olacak. İlimiz birçok yönden iyi durumda. Yaşanabilen iller arsında ön sıralardayız.
Fakat bu yeterli değil. Daha iyi yerlere gelmemiz için çalışmalıyız. Potansiyelimiz var. Amaç insanlarımızın refah ve mutluluğudur dedi.