KARAMANGAZʹDAN KARAMANʹA 4 MİLYON LİRALIK YATIRIM

KARAMANGAZʹDAN KARAMANʹA 4 MİLYON LİRALIK YATIRIM
Karamangaz, Karamanda bu yıl 4 milyon liralık yatırım yapacak.
Karamangaz, Karaman’da bu yıl 4 milyon liralık yatırım yapacak. Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, Karamangaz Müdürü Akif Tulukçu ile Energaz Yapım Direktörü Alim Karataş belediyede bir basın toplantısı düzenleyerek yapılacak yatırımlar hakkında bilgiler verdi. Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, doğalgazın Karaman için mutlaka yaygın olarak kullanılması gereken bir enerji kaynağı olduğunu söyledi.
 
Karamanʹın coğrafi konumu sebebi ile hava kirliliği yaşayabilecek bir konumda olduğunu ifade eden Uğurlu, ʹʹBelediye Doğalgaz kullanımını tüm imkanları ile destekliyor ve desteklemeye devam edecek. İlimizde kömür kullanıldığı sürece hava kirliliğini önlememiz mümkün değil. Karamangaz ticari bir şirket olmasına rağmen kamu hizmeti yapmakta. Sektör ciddi yatırım gerektiren bir sektör. Şirkette iş yaparken mutlaka yatırım ile getirisini gözetmek durumda. Belediye olarak Karamangazʹa bizde ortağız. 2010 yılında planlanan yatırım miktarı 4 milyon lira. Bu ciddi bir yatırım. Kentimizde doğal gaz kullanım bilincini geliştirmemiz lazım dedi.
2007 yılından beri Karamanlılara doğalgaz konforuyla ekonomisini güvenle sunmaya çalıştıklarını söyleyen Karmangaz Müdürü Akif Tulukçu gelen talepler doğrultusunda 2010 yatırımlarını şekillendireceklerini belirtti. Bu yıl abone sayısının 20 bini geçmesini planladıklarını ifade eden Tulukçu,ʹʹBu yıl İmaret, Gazi Dükkan, Mehmet Bey, Çeltek, Mehmet Akif Ersoy, Ahmet Yesevi ve Mansur Dede Mahalleleri doğal gaz ile tanışacak. Şu ana kadar 3 yıl içinde 18 milyon liralık yatırım yaptık. Abone sayımız 13 bini geçti. Doğal gaz Karamanʹın dünyanın çağdaş kentleri arasına girme yolunda attığı en büyük adımlardan biridir. Yatırımlarımızda vatandaşlarımızın istekleri, talepleri ön plana çıkıyor. Bunun için yatırım yapılacak mahallelerde araştırmalar yapıyoruz. Vatandaş istekli olursa yatırım daha kolay gelir dedi.
 
Vatandaşların doğalgaz kullanması için çeşitli kampanyalar yaptıklarını da sözlerini ekleyen Tulukçuʹʹ Abonelik için taksitli kampanyalar yapıyoruz. Ayrıca bir özel banka ile doğalgaz dönüşüm sistemleri için 36 aya varan kredi anlaşması yaptık. Kamu oyunda doğalgaz kullanımı için evin komple dönüşümünün yapılması gerekir diye yanlış bir kanı var. Vatandaşlarımız sadece ocak ve şofben kullanımı içinde doğal gaz abonesi olabilirler. Bir tüp fiyatına hem dönüşüm sağlayabilirler hem de ocak ve şofbenlerinde doğal gaz kullanabilirler. İnsanlarımız mutlaka bizimle iletişime geçsinler diye konuştu.