KARAMANʹDA OKUL SERVİSİ KAZA YAPTI 16 ÖĞRENCİ YARALI

KARAMANʹDA OKUL SERVİSİ KAZA YAPTI 16 ÖĞRENCİ YARALI
Trafik Kazasında 16 kişi yaralandı
Karamanʹda ana sınıfı öğrencilerini taşıyan öğrenci servisi ile otomobilin çarpışması sonucu çoğu çocuk 16 kişi yaralandı.
Edinilen bilgiye göre, Ramazan C. (19) yönetimindeki 70 EC 714 plakalı otomobil ile Mustafa Kaya (32) idaresindeki 70 C 0118 plakalı ana sınıfı öğrencilerini taşıyan öğrenci servisi, dikkatsizlik sonucu Çeltek Mahallesiʹndeki kavşakta çarpıştı. Kazanın şiddetiyle servis minibüsü devrilirken, otomobilde büyük çapta maddi hasar meydana geldi. Kazada her iki aracın sürücüsü ile öğrenci servisinde bulunan ana sınıfı öğrencileri Nigar Gök (5), Zeynep Çolakoğlu (5), Esma Gökbulut (5), Beyzanur Sakal (5),
Selamet Sena Erbey (5), Hatice İrem Yılmaz (5), Tuğçe Yılmaz (5), Beyzanur Memiş (5), Ayşe Begüm Keskin (5), Eslen Rana Küçüker (5), Zümrüt Uzun (6), Betül Çınar (5) ve servis görevlileri Sefa Kartal (26) ile Zehra Kaya (26) yaralandı. Yaralılar kaza yerine gelen ambulanslarla Karaman Devlet Hastanesiʹne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenilirken, otomobil sürücüsü Ramazan C.ʹnin ehliyetinin olmadığı bildirildi.
Bu arada kazayı duyarak hastaneye gelen AK Parti Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün, yaralıların durumları hakkında hastane yetkililerinden bilgi aldı. Kazayı duyar duymaz hastaneye geldiğini söyleyen Milletvekili Akgün, "Yaralıların şu an durumları iyi. Allahʹa şükür durumu ağır olan bir yaralımız da yok. Tüm yaralılarımıza ve ailelerine geçmiş olsun" dedi.