Karamanda Kutlu Doğum Etkinliği Başlıyor

Karamanda Kutlu Doğum Etkinliği Başlıyor
Karamanda 10 bin öğrenci hem kitap okuyacak hem de ağaç dikecek

 Karaman’da Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri kapsamında 10 bin öğrenci 4 ayrı kategoride sınava girecek, 70 bin metrekarelik bir alanda da ağaç dikme kampanyası yapılacak

Karaman Eğitim Gönüllüleri Derneği (KAREGDER) ile Karaman İl Müftülüğü Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri kapsamında bir yarışma ve ağaç dikme kampanyası düzenleyecek. Uygulama ve katılım hedefi yönünden Türkiye’de ilk olacağı belirtilen yarışmada Karaman genelinde 10 bin öğrencinin katılmasının planlandığı 4 ayrı kategoride öğrenciler Peygamberimizin hayatından sınav olacaklar. Diğer proje kapsamında da Karaman’da 2 ayrı yerde toplam alanı 70 bin metrekare olan bir alanda sahabe efendilerimiz adına fidan dikilecek.
 
KAREGDER ve Karaman İl Müftülüğü dernek binasında söz konusu programlarla ilgili basın toplantısı yaptılar. Karaman İl Müftüsü Nuri Değirmenci yaptığı konuşmasında, gelecek nesillerin sağlıklı yetişmesi noktasında düzenlenecek programların çok önemli olduğuna dikkatleri çekti. Değirmenci, söz konusu projeler kapsamında hem Peygamber efendimizin hayatının yapılacak sınav öncesi en etkili şekilde okunacağını hem de adına fidan dikilecek sahabe efendilerimizin örnek hayatlarının aile içinde gündeme geleceğini belirterek “Bu programlar gelecek nesillerin yetişmesinde farklı bir kilometre taşı olacak. Öncesi ve sonrası ile verilecek ödüllerle ve yaşanılacak heyecanlarla öğrenciler için unutulmayacak bir hatıra olarak zihinlerde kalacak.” dedi. 10 bin öğrenci ile ailelerinin de ortak olacağı heyecanın farklı ve güzel bir anlamı olacağına da dikkatleri çeken Değirmenci, KAREGDER-Karaman İl Müftülüğü tarafından ortaklaşa yürütülecek etkinliklere tüm Karamanlıların her anlamda destek verecek olmasının da önemli olduğunu dile getirdi.