KARAMANDA ENGELLİLERİN LUNAPAR KEYFİ

KARAMANDA ENGELLİLERİN LUNAPAR KEYFİ
Karamanoğlu Mehmet Bey İlköğretim Okulu Özel Eğitim Sınıfı öğrencileri Engelliler Haftası etkinlikleri çerçevesinde Lunapark ve alışveriş merkezinde gönüllerince eğlendi.
Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası nedeniyle bir yıl boyunca unutulan engellilerin bu haftada eskiye nazaran daha az hatırlanmaya başlandığını söyleyen Özel Eğitim Sınıfı öğretmenleri Kemal Önder Demirkollu, Ali Kaya, Altunay Bıyıklı ve sınıf yardımcısı Şifa Hanım Öksüz bu eksikliği gidermek amacıyla bir gezi düzenlediklerini belirterek, “Çoğu öğrencimiz engelinden yada ailesinin maddi yetersizlikleri nedeniyle lunapark ve alışveriş merkezlerine gidemiyor.
Bu nedenle özel ilgiye ihtiyacı olan öğrencilerimize eğlenceli bir gün yaşatmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Çocuklarımızın sevinçleri görülmeye değerdi. Hayatlarında yer edecek bugünde lunaparkta doyasıya eğlendiler. Lunapark’tan sonra onları alışveriş merkezine götürdük” dediler.
Alışveriş merkezinde kendilerine ikram edilen dondurmaları yiyen çocukların mutlulukları bir kat daha artarken öğrenciler için bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Şifa Hanım Öksüz, lunapark sahipleri İzzet Doğan ve Mustafa Arı’ya teşekkür ettiler.