KARAMAN TASAVVUF MÜZİĞ TOPLULUĞU ALANYAYI MEST ETTİ

KARAMAN TASAVVUF MÜZİĞ TOPLULUĞU ALANYAYI MEST ETTİ
Karaman Tasavvuf Müziği Topluluğu Akdeniz Üniversitesi Alanya İşletme Fakültesinin Misafiri olarak Şeb_i Aruz törenlerine katılmak için Alanyayya gitti .
Karaman’da yeterli ilgiyi bulamadığından kendi imkanları ile Karamanı başka illerde tanıtan ve temsil etmeye çalışan Karaman Tasavvuf Müziği Topluluğu Akdeniz Üniversitesi Alanya İşletme Fakültesinin Misafiri olarak Şeb_i Aruz törenlerine katılmak için Alanyay’ya gitti . Akdeniz Üniversitesi Alanya işletme fakültesinin organize ettiği Şeb_i Aruz törenlerinde topluluk, Şef Hilmi USLU yönetiminde Alanya halkına unutulmaz bir gece yaşattı.
 
         Akdeniz Üniversitesi Alanya İşletme Fakültesi Öğrenci Konseyi ve Tarih Topluluğu, Mevlanaʹyı anma töreni Şeb-i Arus programı Atatürk Kültür Merkeziʹnde düzenlendi, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Alanya İşletme Fakültesi Öğrenci Konseyi ile Alanya Tarih Topluluğu, Mevlanaʹyı anma törenini Şeb-i Arus programıyla renklendirdi.

Semazenler, sema yapıp Hz. Mevlana Celaleddin-i Rumiʹyi andı. Törende Karaman Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu ilahi ve ezgiler söyledi. Programa yaklaşık 500 öğrenci yanı sıra Alanya İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Güngör, Alanya Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akın Altun, öğretim görevlileri, Öğrenci Konseyi Başkanı Mehmet Öztürk, Alanya Tarih Topluluğu Başkanı Ümit Bağış ve MHP Alanya İlçe Başkanı Cafer Uyar katıldı.  Tören öncesi konuşan AÜ Alanya İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güngör, öğrenci konseyinin Mevlanaʹyı anma programı düzenlemek istediğini ve bunun için destek istediklerini belirtti. Öğrenci konseyinin tüm fakülteyi temsil ettiğini vurgulayan Prof. Dr. Güngör, öğrencilerine destek vermeyi hemen kabul ettiğini söyledi. Bu güzel törende de herkesin huzurunda her zaman öğrencilerinin yanında olmaya söz verdiğini dile getiren Prof. Dr. Güngör, Karaman Türk Tasavvuf üziği Topluluğuna teşşekkür ederek önümüzdeki yıllarda ve daha birçok proğramda birlikte olmak istediklerini dile getirdi.