KARAMAN POLİSİNDEN SÜRÜCÜLERE İFTAR YEMEĞİ

KARAMAN POLİSİNDEN SÜRÜCÜLERE İFTAR YEMEĞİ
Karaman Emniyet Müdürlüğü, Ramazan ayı dolayısıyla iftar saatinde yolda olan sürücülere iftar yemeği veriyor.
Karaman-Konya yolu üzerinde bulunan Bölge Trafik Şube Müdürlüğü önünde, iftar saatinde yolda olan ve görevli polisler tarafından durdurulan sürücülere iftar yemeği veriliyor. Polisin durdurduğu bazı sürücüler radara yakalandıklarını düşünerek korktuklarını dile getirirken, Karaman Emniyet Müdürlüğüʹnün yaptığı bu uygulamayı ilk defa gören bazı sürücüler de teşekkür etti.
Bölge Trafik Şube Müdürlüğü önünde yapılan uygulamayı yerinde inceleyen İl Emniyet Müdürü Lütfü Sönmez, iftara yetişme telaşıyla kazaya veya başka bir olumsuzluğa sebebiyet vermemek için, polis-vatandaş kaynaşması sağlamak adına uygulamayı geleneksel hale getirdiklerini söyledi. Emniyet Müdürü Sönmez, "İnsanlarımıza hoş bir vakit geçirmek, ihtiyaçlarını giderebilmek için güzel ortamlar hazırlamak niyetindeyiz. Uygulamayı geçtiğimiz yıllarda yaptığımız gibi bu yıl da hayata geçirdik. Bizimle birlikte olan
bizimle birlikte olmak isteyen vatandaşlarımızla bu 10 dakikayı birlikte geçirirsek mutlu olacağız. Onlara hem polisimizin, hem ülkemizin, hem de devletimizin güler yüzünü gösterirsek kendimizi mutlu hissedeceğiz" diye konuştu.
Emniyet Müdürü Sönmez, iftarını sürücülerle birlikte aynı masaya oturarak açtı. Böyle bir uygulamayla ilk defa karşılaştıklarını ve şaşırdıklarını söyleyen sürücüler ise bu uygulamanın polis-halk yakınlaşmasına katkı sağlayacağını ifade etti.