KARAMAN İTFAİYESİNE YENİ ARAÇ TAKVİYESİ

KARAMAN İTFAİYESİNE YENİ ARAÇ TAKVİYESİ
Karaman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, daha iyi hizmet verebilmek için yeni aldığı araç ve kurtarma aletleriyle kendini yeniliyor.
Yeni alınan itfaiye aracı ve kurtarma aletlerini düzenlediği basın toplantısı ile basına tanıtan İtfaiye Müdürü İsa Kayhan, itfaiye müdürlüklerinin belediyenin en önemli kurumlarından biri olduğunu söyledi.
İtfaiyeʹnin direk olarak vatandaşın canını ve malını kurtarmak gibi zor bir görevi olduğunu ifade eden Kayhan, bunun için yenilikleri takip etmenin önemli olduğunu ifade etti.
Bunun için son olarak 354 bin TL değerinde yeni bir itfaiye aracı ile kurtarma aletlerini aldıklarını sözlerine ekleyen Kayhan, ʹʹBelediye Başkanımız Kamil Uğurlu yapılan işin önemine binaen müdürlük olarak olumlu her çalışmamıza destek veriyor. Karaman İtfaiye Müdürlüğü yangınların yanı sıra trafik kazalarına, adli olaylara da müdahale ediyor. Birçok eksiklerimiz vardı. Kullandığımız kurtarma aletleri eskiydi. Şimdi bu aldığımız itfaiye aracı tam donanımlı. Kesici ve parçalayıcı aletlerimiz son sistem. Araçta hava yastıkları ve şişme yatağımız, duman dağıtıcı aspiratör, elektrik ve kimyasal yangınlara karşı özel yangın söndürme karışımlarının bulunduğu bir depo, çift jenarötör var. Kısacası bu araç ile her türlü olaya müdahale edebiliriz. Şimdi yetkili kişilerce bu araç ve aletlerin kullanımı için çalışanlarımızı eğitiyoruz dedi.
Kayhan, bir insan canının para ile satın alınamayacağını sözlerine ekleyerek itfaiye müdürlüğüne verdiği destekten dolayı Belediye Başkanı Kamil Uğurluʹya teşekkür etti.