KADIN ELİ KERMESİ TÖRENLE AÇILDI

KADIN ELİ KERMESİ TÖRENLE AÇILDI
Karaman Yerel Radyo ve Televizyonlar İletişim Derneği tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle düzenlenen Kadın Eli kermesi açıldı.

Makro Alışveriş Merkezi’nde yapılan kermesin açılışına Vali Yardımcısı Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Kamil Uğurlu ve eşi Hilal Uğurlu, Emniyet Müdürü Lütfü Sönmez, Milli Eğitim Müdürü Sebahaddin Altun, Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Orta, Cezaevi Müdürü Kamil Özdemir, Anadolu Basın Birliği ve Kızılay Şube Başkanı Ali Ünlüer, ile çok sayıda davetli katıldı.

Karaman Yerel Radyo ve Televizyonlar İletişim Derneği Başkanı Senem Yavuzaslan yaptığı konuşmada, “22 Ocak 2010 tarihinde kurulan Karaman Yerel Radyo ve Televizyonlar İletişim Derneği tarafından organize edilen ve 7 Mart akşamına kadar açık kalacak olan "Kadın Eli Kermesimizde" emek sahibi kadınlarımızın kış ayı boyunca evlerinde, ev gezmelerinde, işyerlerinde üretmiş oldukları ürünleri sizlerle buluşturulmayı istedik.
 
Birazdan gezecek olduğunuz kermesimizde sadece ev hanımlarımızın değil, emeği hayatımızı renklendiren ve güzelleştiren tüm kadınlarımızın ürettiği ürünleri göreceksiniz. Kadınlarımız üretmekle kalmayıp üretirken öğretmekte ve tüm hayatımızı güzelleştirmektedirler. Kermesimize özel bir katkı da Karaman Kapalı Cezaevinde bulunan hanımlarımız, Özel Eğitime Muhtaç Çocukları Koruma Derneğimiz ile Yardım Sevenler Derneğimizin ürünlerini ile olmuştur. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Bu millet esas terbiyesini aileden almaktadır. Türk milleti öyle analara sahiptir ki her bir devrin büyük adamlarını bu analar yetiştirmiştir. Türk kadını daha büyük nesiller yetiştirmeye kabiliyetlidir.” Sözlerime bu düşünceleri paylaşarak son veriyor, bize güç vererek kermesimize ilgi gösteren emek sahibi kadınlarımıza teşekkür ediyorum dedi.
 
Daha sonra kermes Vali Yardımcısı Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Kamil Uğurlu ve Emniyet Müdürü Lütfü Sönmez tarafından açıldı.