İşte Şenerʹin kuracağı partinin oy oranı

İşte Şenerʹin kuracağı partinin oy oranı
Ah ah bu bireysel tutkular yok mu bu bireysel tutkular! Nice adamı al aşağı etmiştir...Aziz Üstel liderlik hesapları yapan Latif abiyi yazdı.Latif Abi AK Partiyi dövmeye devam ediyor!
Abdüllatif Şener Beyefendi, nam-ı diğer, bizim Ahmet Kekeç’in ‘Latif Abi’si’, AK Parti’ye çaktırmadan çaktırmadan vuruyor..

Boksta bu vuruşlara ‘jab’ denir... Hani kroşe, aparküt falan değil... Sivrisinek ısırığı gibi... Bu ‘jab’lerden yeterince indirirsen, karşındaki boksörün gardı düşer, sen de artık aparküt mü, kroşe mi, her neyse, Yaradan’a sığınır çakarsın..

Ama boksta iki kişi vardır ringe çıkan..

Boksörlerden birinin tek kolu arkasına bağlıysa ona vurmak pek öyle sportmence bi davranış olmaz. Ama siyasette de sportmenlik, fair play falan gibi şeyler aranmaz!

Neyse... Latif Abi önceki akşam Flash TV’deydi. Konuştu da konuştu; anlattı da anlattı:

‘Şunu düşünüyorum; Sayın Başbakan, Sayın Gül’ün cumhurbaşkanı adayı olmasını istemiyordu gibi geliyor bana... Sayın Gül’e bi mesaj verdi: Ülkenin içinde bulunduğu koşullar var, yaşadığı süreç var. Böyle bir süreçte sen bireysel tutkularından vazgeç.. ‘Evet koşullar budur, ben ülkem adına aday olmuyorum’ deyiver diye Gül’ün önüne koydu... Ama Sayın Gül, bunu söyleyememiştir!’

Latif Abi’nin bu açıklaması ne zaman? Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin üzerinden aylar geçtikten ve AK Parti’yle ilgili kapatma davası açıldıktan sonra. Madem böyle bir açıklama yapacaksın, neden o günlerde yapmadın da bugünü bekledin?

Aslında bu sorunun yanıtını da kendi veriyor:

‘....Siyasetin göbeğindeyim. Ben Türkiye’de yeni bir siyasi boşluk olduğunu düşünüyorum... Yüzde 47’ye rağmen böyle olduğu kanısındayım. Siyasetteki bu boşluğa talibim!’

Bence ‘siyasi boşluğu’ doldurma talebi en doğal hakkı... Hakkı da önce şu yok olsun diye dört gözle beklediği AK Parti bi kapatılsın. Tayyip Bey’e siyaset yasağı gelsin. Ondan sonra bu ‘bireysel tutkularından’ söz et değil mi?

Neyse, Latif Abi, bir de yapılan ‘anketleri’ anlattı. Parti kapatma davasının nasıl sonuçlanacağıyla ilgili kamuoyu beklentilerini ölçüyor... Seçmenin büyük bir bölümü ‘Partinin kapatılacağına inanıyoruz’ diyor anketlerde. ‘AK Parti kapatıldığında yeni kurulacak partinin başkanı kim olmalıdır’ sorusuna seçmenin yüzde 68’i Meclis’ten ve kabineden kimse olmamalıdır’ demekteymiş.

Bunun tercümesi ne olabilir sizce? ‘Bireysel Tutkular’, yani Latif Abi.

Son lafları 1 Mayıs’la ilgili. ‘Bu 1 Mayıs gösterileri yasaklanmasaydı, insanlar Taksim’e gelseydi... Belki merak eder ben de giderdim... Biz de o coşkuya ortak olurduk... Ne zararı vardı bunun? Ülke kazanırdı belki de!’ Peki bunları televizyonda söylemeden önce, örneğin, Tayyip Bey’e söylemiş mi?

Ah ah bu ‘bireysel tutkular’ yok mu bu bireysel tutkular! Nice adamı al aşağı etmiştir.

Az daha unutuyordum. Nazlı (Ilıcak), Sabah gazetesindeki köşesinde (Pazar günü) Haberx’in ‘Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?’ diye yaptığı bi anketten söz ediyor. ‘Bu ankete göre Abdüllatif Şener’in kuracağı parti oyların yüzde 3.4’ünü alabiliyor ancak...’ Latif Abi’nin anketi anketse, bu da anket!!

AZİZ ÜSTEL/SABAH