İŞ BANKASI 42. ORMANINI KARAMANDA OLUŞTURDU

İŞ BANKASI 42. ORMANINI KARAMANDA OLUŞTURDU
Türkiye İş Bankasının sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında 81 İlde 81 Orman projesi çerçevesinde Karamanda 20 hektarlık alana 22 bin adet karaçam ve sedir fidanı dikildi.
İş Bankası, dikim töreni öncesinde şehir merkezine projenin sembolü olarak olgun bir ağaç dikti. Daha sonra Karaman-Mersin Karayolu Sertavul geçidinde bulunan sahaya fidandikimi yapıldı. Buradaki törene Karaman Vali Yardımcısı Latif Memiş, İl Emniyet Müdürü Lütfü Sönmez, Çevre ve Orman Müdürü Ahmet Duran, TSO Başkanı Mustafa Toktay, TEMA İl Temsilcisi Levent Küçükalpelli, İş Bankası Karaman Şube Başkanı Erdal Sarıgil, banka çalışanları, TEMA gönüllüleri ve ilköğretim öğrencileri katıldı. İş Bankası Karaman Şube Müdürü Erdal Sarıgil yaptığı konuşmada, Türkiye İş Bankası’nın Çevre ve Orman Bakanlığı ile TEMA’nın  işbirliğinde 22 Aralık 2008’de başlattığı ve Türkiye’nin en büyük kurumsal ağaçlandırma projelerinden biri olan “81 İlde 81 Orman” projesi çerçevesinde Karaman ile birlikte ağaçlandırdığı il sayısının 42, ağaçlandırılan alan sayısının ise yaklaşık 800 hektara ulaştığı ve dikilen fidan sayısının ise bir milyonu aştığını söyledi.
Sarıgil, İş Bankası’nın katkılarıyla 2008 yılı sonu itibariyle başlayan ağaçlandırma çalışmalarının önümüzdeki iki yıl içinde yaklaşık bin 500 hektarlık alanda iki milyonu aşkın fidanın dikileceğini belirtti.
Yapılan konuşmaların ardından 22 bin karaçam ve sedir fidanı toprakla buluşturuldu.