iPhone 4S Türkiyeʹde kaça satılacak

iPhone 4S Türkiyeʹde kaça satılacak
Üç gün önce açıklanan yeni iPhone modeli Türkiyede hangi fiyatlarla satışa çıkabilir?
Apple, önceki gün merakla beklenen yeni iPhone modelini dünyaya tanıtmıştı. Beklentilerin aksine iPhone 5 yerine, iPhone 4Sʹi tanıtan firma, daha makul bir fiyat strateji uygulanacağını da duyurdu.
 
TÜRKİYEʹDE NE ZAMAN SATIŞA SUNULACAK
Peki ülkemizde bu telefon ne kadar fiyatla satışa sunulabilir? Önümüzdeki hafta içerisinde Appleʹın satışına başlayacağı iPhone 4Sʹin, ülkemizde operatörlerden önce spot satıcılar tarafından piyasaya sürüleceği kesin.
 
Techno-Labs sitesinin araştırmasına göre şimdiden yüklü miktarda ön sipariş hazırlığına giren spot satıcılar, iPhone 4 zamanında olduğu gibi, Türk açık artırma sitelerini tercih ediyor. Ufak bir araştırmayla, cihazın spot piyasadaki fiyatını görmek mümkün.
 
SPOT PİYASA FİYATI
Spot piyasa iPhone 4S için, 2.116 TL ile 2.600 TL arasında bir fiyat talep ediyor. Telefon piyasaya çıktıktan sonra yurt dışındaki bağlantıları sayesinde, birkaç gün içerisinde alıcıya ürünü teslim etme garantisi veren satıcıların bir çoğunun ise online alışveriş kredisi oldukça olumlu.
 
Online spot satıcılar, iPhone 4 zamanında da bu tarz satışlar yaparak operatörleri ve teknoloji marketlerini geride bırakmıştı. Operatör satışları başlayana kadar iPhone 4Sʹin fiyatı 2 bin liranın altına düşmeyecek.
 
Spot satıcılar güven vermiyorsa Kasım ayında operatörlerin konratlı olarak iPhone 4Sʹi satışa sunacaklarını hatırlatalım. Operatör ve zincir mağaza fiyatlarının ise, önceki yıllara bakarak, iPhone 4 modelinin çıkış fiyatları civarında olacağını söyleyebiliriz. Elbette piyasaya sürülmesiyle birlikte, iPhone 4 fiyatlarında da, şimdilik cüzi bir indirim de beklenebilir.