İnsan tecavüzcüsüne mektup gönderir mi

İnsan tecavüzcüsüne mektup gönderir mi
13 yaşındaki S.K. cezaevindeki tecavüzcüsüne mektup ve fotoğraf gönderdi..
Samsun’da 13 yaşındaki S.K.’ya tecavüz etmek suçundan tutuklu yargılanan evli 26 yaşındaki Caner Ç., küçük kızın cezaevinde kendisine yazdığı mektubu ve gönderdiği fotoğrafı mahkemeye delil olarak sundu.

ʹZORLA BİR ŞEY YAPMADIMʹ
Caner Ç., “Yaşının küçük olduğunu bilmiyordum. Kendisine zorla bir şey yapmadım. 10 gün aynı evde kaldık. Rızasıyla ilişkiye girdik. İnsan kendisine tecavüz eden kişiye mektup yazıp ‘seni seviyorum, seni bekliyorum’ der mi? Suçsuzum ve tahliyemi istiyorum” dedi. S.K. duruşmaya katılmazken küçük kızın ablası 16 yaşındaki K.K., kardeşinin okuma yazma bilmediğini ileri sürerek, “Mektubu S.K. halamın kızına yazdırmıştır” diye konuştu.

OLAY
Olay geçen yıl Haziran ayında ortaya çıktı. 13 yaşındaki S.K. evden kaçarak, önceden görüştüğü kendisinden 13 yaş büyük Caner Ç.’nin yanına gitti. Evli olan Caner Ç., iddiaya göre küçük kızı bir eve götürüp cinsel ilişkiye girdi. Küçük kızın annesi 46 yaşındaki Güner K.’nın şikayeti üzerine İlkadım İlçesi Hastane Mahallesi’nde bir evde yakalanan Caner Ç., tutuklanarak cezaevine gönderildi. S.K. da Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı yurda yerleştirildi.

ʹEVLİ OLDUĞUNU BİLMİYORDUMʹ
Hakkında ‘15 yaşından küçük kız çocuğuyla cinsel ilişkiye girmek ve cinsel amaçlı alıkoymak’ suçlarından 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Caner Ç. ilk kez hakim karşısına çıktı. Duruşmaya S.K. katılmazken, annesi Güner K. ile ablası K.K. hazır bulundu ve sanıktan şikayetçi oldu. Daha önce nöbetçi mahkemeye ifade veren S.K. da sanığın yanına kendi rızasıyla gittiğini belirterek, “1 yıl arkadaşlık yapmıştık. Gönül ilişkimiz vardı. Evli olduğunu bilmiyordum. Evden kaçarak evlenme amacıyla onun yanına gittim. Beni bir eve kapattı. 10 gün orada kaldım. Benimle zorla cinsel ilişkiye girdi” diyerek şikayetçi oldu.

‘CEZAEVİNE MEKTUP VE FOTOĞRAF GÖNDERDİ’
Samsun 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk kez hakim karşısına çıkan Caner Ç. ise, kızın yaşının küçük olduğunu bilmediği ileri sürerek şunları söyledi: “Kendisi üvey babasının şiddetinden kaçıp benim yanıma geldi. Ona ev tuttum. Ablası da arada bir eve gelirdi. Zorla S.K.’ya bir şey yapmadım. Onun rızasıyla cinsel ilişkiye girdik. Annesinin baskısıyla benden şikayetçi oldu. Cezaevindeyken bana mektup yazıp fotoğrafını gönderdi. İnsan kendisine tecavüz eden kişiye mektup yazıp fotoğraf gönderir mi ?

MEKTUP VE FOTOĞRAFLARI DELİL OLARAK SUNDU
” Caner Ç., sözkonusu mektubu ve fotoğrafı mahkemeye delil olarak verip tahliyesini istedi. Sanığın tahliye talebini kabul etmeyen mahkeme, küçük kızın beden ve ruh sağlığının bozulup bozulmadığının araştırılması için dosyayı Adli Tıp Kurumu’na gönderdi. S.K.’nın, mektubunda sanığa “Seni seviyorum. Yolunu gözlüyorum. Gece gündüz senin adını sayıklıyorum” diye yazdığı kaydedildi.