İnce: Bahçeli yakında beni desteklemeye başlayacaktır

İnce: Bahçeli yakında beni desteklemeye başlayacaktır
Muharrem İnce, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin eleştirisine, "Sayın Bahçeli, hakaret etmişse iyi bir şey olacak demektir" dedi.

CHP’nin 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin eleştirilerine, memleketi Yalova’dan yanıt verdi.

 

TÜRKİYE'DE 30 İLDE Mİ BEKA SORUNU VAR

İnce, cuma namazı öncesi yaptığı açıklamada, "Bakın belediyecilik hizmetleri, çöp toplamak, imar planı yapmak, park yapmak, yoksullara yardım etmek Türkiye’nin bir beka sorunu olamaz. Bunlar sıradan belediyecilik hizmeti. Şimdi 30 ilde ittifak kurdular. Diğer illerde kurmadılar. Türkiye’de 30 ilde beka sorunu var da diğer illerde yok mu? Neresinden bakarsanız bakın, tutarsızlık var." diye konuştu.

Muharrem İnce, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

 

"Yine Sayın Bahçeli şey demişti, ‘Herkes yoluna’ demişti. Herkes yoluna dediği zaman beka sorunu yok muydu? Tekrar ediyorum, beka sorunu değil zeka sorunudur ama unutmayın Trump, Türkiye’yi tehdit ettiğinde, tweet attığında Erdoğan’ın 'Üzgünüm' demesi Türkiye için beka sorunudur.

 

 

Ona cevap verememesi Türkiye için bir varlık sorunudur. Gençlerin Türkiye’yi terk etmesi bir beka sorunudur. Ayrıca Katar Şeyhi'nden hediye uçak alıp, tank fabrikasını, palet fabrikasını Katarlılara devretmek Türkiye için bir beka sorunudur.

 

BENİ DESTEKLEYECEĞİNDEN EMİNİM

Bunların böyle bilinmesini isterim ve şundan da eminim ki Sayın Bahçeli, Sayın Erdoğan’a ne hakaretler etti. Erdoğan, O'na ne hakaretler etti. Şimdi Bahçeli, Erdoğan’ı destekliyor. Sonra Devlet Bahçeli babam yaşında. Ben kendimden büyüklere, hakarete hakaretle karşılık vermem. Karşılık vermemem onun haklı olduğunu göstermez ama Erdoğan’a ettiği hakaretleri unutup bugün destekliyorsa ona ettiği hakaretleri de unutup yarın beni destekleyeceğinden eminim."