İl Millî Eğitim Müdürü, Lale Ortaokulu'nu Gazze'ye Yardım İçin Tebrik Etti.

İl Millî Eğitim Müdürü, Lale Ortaokulu'nu Gazze'ye Yardım İçin Tebrik Etti.
İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Lale Ortaokulu öğrenci ve öğretmenlerini duyarlı davranışlarından dolayı tebrik ederek başladı. Gaza'daki saldırıda 13 bin çocuğun öldüğünü belirtti.

Lale Ortaokulu öğrencileri, İsrail'in saldırısı altındaki Gazze için duyarlı bir tutum sergiledi. Öğretmenleriyle birlikte okulda kermes düzenleyerek, kumbaralarında biriktirdikleri paraları Gazze'ye ulaştırılması için Kızılay'a teslim etti. Gazze'deki olaylara kayıtsız kalmayan öğrenciler, "Haydi Karaman Gazze'ye Yardım" kampanyasına katkı sağlamak amacıyla harekete geçti. Harçlıklarını Gazze'deki kardeşleri için kullanarak, yardıma muhtaç olanlara destek olmayı amaçladılar.

Yardımın ardından, Lale Ortaokulu öğrencileri, Okul Müdürü Recep Azakar ve Müdür Yardımcısı Tuncay Azakar ile birlikte İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'ı ziyaret etti. Okul Müdürü Recep Azakar, Gazze'ye yapılan yardımlarla ilgili İl Müdürü Çalışkan'a bilgi verdi. Recep Azakar, “Kızılay ile Yunus Emre Vakfı’nın ortaklığında Karaman’da başlatılan “Haydi Karaman Gazzaye Yardım” kampanyasına destek olmak için okulumuz 5’inci sınıf öğrencileri kumbaralarındaki birikimlerini ve harçlıklarını toplayıp, bir koli erzak ve bir çuval un bedelini toplayarak katkıda bulundular. Duyarlı öğrencilerimiz ayrıca her sınıf kendi kermesini düzenleyip, Filistinli çocuklar için bir koli erzak ve bir çuval un bedelini Yunus Emre Kültür Vakfı ve Kızılay’ın Gazze için açmış olduğu yardım hesabına yatırdı.” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, duyarlı davranışlarından dolayı Lale Ortaokulu öğrenci ve öğretmenlerini tebrik ederek konuşmasına başladı. Çalışkan, İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze'ye yönelik düzenlediği saldırılarda 13 bin çocuğun hayatını kaybettiğini ifade etti. Çalışkan, “İşgalci İsrail’in Gazze’deki katliamı sürüyor. İsrail, kadın, çocuk ve yaşlı demeden masum insanlara bomba yağdırıp, okulları ve hastaneleri hedef alıyor. Gazze'de yaşanan zorlukları ve acıları hepimiz derinden hissediyoruz. Bu acıya ortak olan öğrencilerimizin biriktirdikleri harçlıkları Gazze’deki kardeşlerine göndermesi bizleri hem duygulandırdı hem de gururlandırdı. Çünkü tarih boyunca milletimiz mazlumun yanında zalimin karşısında durmuştur. Hazreti İbrahim’in ateşine su taşıyan karınca misali Gazze'deki kardeşlerimize yardım elini uzatan öğrencilerimizi örnek davranışlarından dolayı tekrar tebrik ediyor, öğrencilerimizi yetiştiren ailelerine, öğretmenlerine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.