İl Milli Eğitim Müdürü Eğitim Yöneticilerle Toplantı Gerçekleştirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Eğitim Yöneticilerle Toplantı Gerçekleştirdi.
Daha Verimli Eğitim İçin Değişime Açık Olmalıyız
İl Müdürü Mehmet Çalışkan, Eğitim Yöneticileriyle Bir Araya Geldi
İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, okul yöneticileriyle bir toplantı gerçekleştirdi.
İl Millî Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, il milli eğitim müdür yardımcıları il milli eğitim şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı.
İl Müdürü Mehmet Çalışkan toplantı öncesinde tayini çıkarak ilimizden ayrılacak olan Şube Müdürü Tayfur Topal’a plaket verdi. Yapılan hizmetlerin bir hikâyesi olduğunu dile getiren İl Müdürü Mehmet Çalışkan, Şube Müdürü Tayfur Topal ile uzun bir süre teşviki mesaide bulunduklarını ifade etti. Çalışkan, “Tayfur Hocam ile uyumlu bir şekilde çalıştık. O’da elinden gelen gayreti gösterdi. Eğitim camiasına ve kurumumuza katkılarda bulundu. Kurumumuza kattığı değerden dolayı Tayfur Hocam’a teşekkür ediyor, yeni görev yerinde başarılar diliyorum.” dedi.
İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın ardından söz alan Şube Müdürü Tayfur Topal, Karaman’dan ayrılmanın hüzününü yaşadığını belirtti. Tayfur Topal, “Görev yaptığım süre içinde birlikte çalıştığımız her birinizin emeği, özverisi ve işbirliği benim için çok kıymetli oldu. Beraber çalıştığımız bu süre zarfında birbirimize olan destek ve anlayışınız sizlere teşekkür ediyorum. Şimdi yeni bir sayfa açıyorum, ancak buradaki anılarım ve dostluklarım hep kalacak. Hakkınızı helal edin.” diye konuştu.
Toplantı, Eğitim Müfettişleri Başkanı Ercan Uçar, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları İsmail Kılınç, Abdurrahman Kurt ile Millî Eğitim Şube Müdürleri Aziz Demir, Haşim Tunca, Mehmet Ali İyibaş, Mehmet Salih Koç ve Şahin Yeter sorumlu oldukları bölümlerle ilgili yürütülen iş ve işlemler hakkında değerlendirmelerde bulunması ile devam etti.
Toplantıda Karaman Ölçme Değerlendirme Merkezi Ergin Taşdemir, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) tarafından uygulanan Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı (PISA) 2022 sonuçlarını eğitim yöneticileriyle paylaşırken Millî Eğitim Bakanlığı tarafından 26-27 Aralık'ta ülke genelinde 6'ıncı ve 9’uncu sınıf öğrencilerine yönelik düzenleyecek olan ortak sınavlara ilişkin bilgiler verdi.
Toplantının son bölümünde İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan genel bir değerlendirmede bulundu. Eğitimin dinamik yapıya sahip olduğunu söyleyen İl Müdürü Çalışkan, idareci ve öğretmenlerin eğitimdeki değişim ile dönüşüme ayak uydurmasının önemli olduğunu belirtti. Çalışkan, “Günümüzde artık her şey çok hızlı gelişiyor ve değişiyor. Eğitim camiası olarak bizler bu değişime ayak uydurmalı ve takip etmeliyiz. Öğretmenlerimiz bu değişimimi takip edemez ise bizler başarılı olmayız. Bu felsefeyi uygulayabilmemiz için size ve öğretmenlerimize ihtiyacımız var. Bunun için öğretmenlerimizle sık sık toplantı yapınız.” ifadelerini kullandı.