İHH ve Karaman İnsani Yardım Derneğinden Toplu İftar

İHH ve Karaman İnsani Yardım Derneğinden Toplu İftar
İHH İnsani Yardım Vakfının partner kuruluşu olan Karaman İnsani Yardım Derneği, 1000 Kişilik iftar programı düzenliyor. İHH İnsani yardım vakfının Türkiye genelinde toplu iftarlar düzenlediği Gezici Aşevi bugün Karaman’da.
Dünyanın en büyük yardım kuruluşu olan İnsan Hâk ve Hürriyetleri Yardım Vakfı ( İHH ) Karaman’da 1.000 kişilik iftar yemeği veriyor. Evine yetişemeyenlere, iftar sofrasını kuramayanlara iftar verecek olan İHH, Karaman’da ki kolu olan Karaman İnsani Yardım Vakfı ( KİD ) ile birlikte bugün (Cuma) Karaman’lı lara hizmet edecek.

Ayrıca programa Karaman Valisi Süleyman Kahraman’ın yanı sıra protokol üyelerinin de katılması beklenirken, İHH’nın genel merkezinden ise Yönetim kurulu başkan yardımcısı ve Mavi Marmara Derneği Başkanı İsmail YILMAZ katılacak.

İHH Herkesi davet ederek, Birlikte İftar açmanın mutluluğunu yaşamak isteyen tüm Karaman halkımızı bekliyoruz dedi.

PEKİ,  İHH BU RAMAZAN DA DÜNYA’DA NE YAPIYOR?

İHH İnsani Yardım Vakfı bu Ramazanʹda dünyanın 5 kıtasında, 72 ülke ve bölge ile Türkiye’nin 78 il ve ilçesinde yardım çalışması yapıyor. Ramazan ayında hayırseverlerin zekât ve bağışlarını; savaş, afet ve yoksulluk yaşanan bölgelerdeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Tam 20 yıldır her Ramazan olduğu gibi iftar sofraları kurarak, kumanya ve gıda dağıtımları yapıyor, yetimlerin yüzünü güldürüyor, ihtiyaç sahibi aileleri sevindiriyor. Ekipler Ramazan boyunca yardıma muhtaç insanların, muhacirlerin, yetim ailelerinin kapılarını çalıyor, Ramazan bereketini uzak iklimlere taşıyoruz. Bağışçılarımız; sadaka, fitre ve zekâtlarını dünyanın diledikleri bölgesindeki yardım faaliyetinde kullanılmak üzere ya da Türkiye’nin 78 il ve ilçesinde kurduğumuz Gezici aşevlerimizdeki iftar sofralarında bir kişinin iftar bedelini karşılayarak küresel iyilik hareketine katılabilir.