İçişleri Bakanı Yerlikaya, MHP Lideri Bahçeli'ye Faaliyetler Hakkında Bilgi Verdi

İçişleri Bakanı Yerlikaya, MHP Lideri Bahçeli'ye Faaliyetler Hakkında Bilgi Verdi
İçişleri Bakanı Yerlikaya, MHP lideri Bahçeli'ye son bir yıldaki çalışmaları ve gündemdeki konuları içeren bir bilgilendirme yaptı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ni TBMM’de ziyaret ederek, Bakanlığının son bir yıldaki faaliyetleri, terörle, çetelerle, organize suç örgütleriyle mücadeleleri hakkında bilgi verdi.

Bu ziyaret, özellikle MHP Lideri Bahçeli ve eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, “darbe” iddiaları ve Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında açığa alınıp tutuklanan Emniyet mensuplarıyla ilgili iddiaların ardından gerçekleşti.

Bakan Yerlikaya'nın MHP Lideri'ni ziyareti, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın direktifi ve bilgisi doğrultusunda gerçekleştiği ifade edildi.

Bakan Yerlikaya, suç örgütleriyle ve terörle mücadelede karşılaştıkları zorlukları, attıkları adımları, elde ettikleri sonuçları ve gelecek hedeflerini MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye aktardı.

Özellikle organize suç örgütleriyle mücadele kapsamında finansal faaliyetlere yönelik adımlar hakkında da Bakan Yerlikaya, Bahçeli'ye bilgi verdi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, grup toplantılarında, Ayhan Bora Kaplan davası ve İçişleri Bakanlığı’nda yaşananlarla ilgili bazı sorular sormuştu. Bu görüşmede Bakan Yerlikaya, bu soruların cevaplarını ilk ağızdan Bahçeli’ye iletmiş oldu.

Görüşmede kara para ile mücadelede şirketlere TMSF’nin kayyum olarak atanmasına ilişkin 8. Yargı Paketi’ndeki düzenleme ile genel olarak kayyumlar konusu da ele alındı.