İçişleri Bakanı: Kurban Bayramı'nda 62 Kişi Hayatını Kaybetti

İçişleri Bakanı: Kurban Bayramı'nda 62 Kişi Hayatını Kaybetti
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kurban Bayramı tatilindeki trafik kazalarıyla ilgili olarak üzücü bir tabloyu paylaştı: "İlk 7 günde 62 kişi hayatını kaybetti."

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya üzerinden yaptığı duyuruda, bayram tatili süresince trafik polislerinin ve jandarma trafik ekiplerinin denetimlerini kesintisiz olarak sürdürdüklerini ifade etti.

Bakan Yerlikaya, "Bayram tatilinin 7. günü 21 Haziran 2024 Cuma günü 24 saatlik sürede 597 trafik kazası meydana geldi. 13 kişi maalesef hayatını kaybetti. Bin 7 kişi yaralandı. 406 bin 165 araç denetlendi. 21 bin 129 araca hız ve radar işlemi, 39 bin 21 araca ise diğer işlemler yapıldı" şeklinde konuştu.

"Maalesef 62 kişi hayatını kaybetti"

Yerlikaya, "Bayram tatilinin ilk 7 gününde (cumartesi, pazar, pazartesi, salı, çarşamba, perşembe ve cuma) maalesef 62 kişi hayatını kaybetti. 8 bin 690 kişi ise yaralandı" dedi.

"Lütfen aşırı hız yapmayalım"

"Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum" diyen Yerlikaya, "Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da, otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil. Yolun sonu bayram olsun" şeklinde uyardı.