İbrahim Önal Mazbatasını Alarak Nihayet Görevine Başladı

İbrahim Önal Mazbatasını Alarak Nihayet Görevine Başladı
31 Mart Yerel Yönetimler Seçimlerinde AK Parti'den Konya'nın Karapınar İlçe Belediye Başkanı olarak seçilen İbrahim Önal, mazbatasını alarak görevine başladı.

31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti'den Konya'nın Karapınar ilçe belediye başkanı seçilen İbrahim Önal, mazbatasını alarak görevine başladı. CHP'nin itirazının YSK tarafından reddedilmesi üzerine Önal, Karapınar İlçe Seçim Kurulu'ndan düzenlenen törenle mazbatasını aldı. Törende, AK Parti Konya Milletvekilleri Tahir Akyürek ve Latif Selvi, AK Parti İl Başkanı Hasan Angı, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin, partililer ve vatandaşlar da hazır bulundu. Önal, mazbatasını aldıktan sonra Karapınar Belediyesi'ne geçerek önceki dönem belediye başkanı Mehmet Yaka'dan görevi devraldı.

Karapınar’ın yeni Belediye Başkanı İbrahim Önal, "51 bin kişinin belediye başkanıyım. İnşallah hep birlikte ilçemize hizmet etme noktasında yarışacağız. Bize destek olan vatandaşlarımıza, il ve ilçe teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Amacımız bu tarihi ilçeye hizmet edebilmek” ifadelerine yer verdi.