HUZURU BOZANLARI LANETLİYORUZ

HUZURU BOZANLARI LANETLİYORUZ
Memur-Sen, Hakkarinin Şemdilli ilçesinde meydana gelen menfur saldırıyı Türkiyenin normalleşmesi sürecine giden yola döşenen tuzaklardan biri olarak değerlendirdiklerini ve lanetlediklerini açıkladı
Memur-Sen Karaman İl Başkanı Duran Kabaağaç imzası ile yayımlanan  basın açıklamasında; kandan beslenen, nefretten medet uman, puslu hava oluşması için elinden geleni yapanların tekrar devreye girmesi, son günlerde uluslararası arenada sesini duyuran ve güçlü Türkiye imajının oluşmasından rahatsız olanların varlığını bir kez daha ortaya koymakta olduğu kaydedildi.
Düzenlenen saldırıların, salt bir terör örgütü saldırısından öte, Türkiye’nin birlik ve beraberliğinden rahatsız olan, uluslararası arenada güçlenmesini istemeyenlerin kurdukları kanlı bir tuzak olduğuna dikkat çekilen açıklamada şu görüşlere yer verildi:
 
“Stratejik ortak ve müttefik konumunda olduğumuz ülkelerle olan ilişkilerin ne kadar samimi olduğunun ortaya çıkmasını da sağlayan saldırılar, birlik ve beraberliğimizi bozamayacak, aksine kenetlenerek sorunları aşmamıza vesile olacaktır.
 
Kaynağı dışarıda, uzantıları içeride olan bu terör belası ve fitnesinin faaliyetlerini iç siyaset malzemesi yaparak, sorumlu arama aczi ve gafletine düşmeden, herkesin sağduyulu olması gerekmektedir” dedi.
 
Güçlü Türkiye sloganlarımız, sözde kalmamalı, icraata dönüşmelidir. Bir avuç çapulcu diye adlandırdığımız terör örgütü mensuplarının saldırılarına gafil avlanarak, kendi başına adım atma becerisini bile gösteremeyen alçak ve yüreksizleri cesaretlendirmemeliyiz.
 
Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü bozup, kardeşlik ortamını dinamitlemek isteyenlere karşı oluşturulan barış ve kardeşlik havası, bazı mihraklarca tekrar kaosa dönüştürülmek istenmektedir. Demokratik açılım ve onun oluşturduğu ılımlı hava, terör örgütleri, onların yandaşları ve mensuplarında bir panik ve telaş ortamı oluşturmuştur.
 
Puslu hava özlemiyle yanıp tutuşanların bu umutları, kursaklarında kalacaktır. Aziz milletimiz artık provokasyonlara gelmeyecek, barıştan, kardeşlikten ve huzurdan yana tavrını koyacaktır.
 
Kendisini toplumun bir kesiminin temsilcisi olarak ortaya koyup, milletimizin canını yakanların, çocukların eline taş tutuşturup sokağa sürenlerin gerçek yüzlerinin ortaya çıkma vakti gelmiştir.
 
Vatandaşlarımızın ve askerlerimizin hayatına kasteden bu tür hain saldırı ve provokasyonlar, hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Ülkenin aydınlık yarınları adına olumlu adımların atıldığı süreçte, korku ve sindirmeyle kaos ortamı meydana getirerek, sorun çözeceğini zannedenler, ancak tarihten ders almayan bedbahtlardır.
 
Bu millet Çanakkale’de, birlik ve beraberliği ile ne destanlar yazabileceğini göstermiştir. Kimse, milletimizin sabrını zorlamamalı ve test etmemelidir.
 
Memur-Sen Karaman İl Teşkilatı olarak, bu duygu ve düşüncelerle,  Başyaylalı şehidimiz Piyade Er Süleyman Ballan başta olmak üzere bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, başta ailelerine, silah arkadaşlarına ve milletimize baş sağlığı diliyoruz.” başta olmak üzere bütün