HÜKÜMETE TOKAT GİBİ CEVAP

HÜKÜMETE TOKAT GİBİ CEVAP
Geçen hafta 7 kişinin hayatını kaybettiği kazadan sonra köylüler Hükümete seslendi! Kürt açılımı değil yol açılımı istiyoruz.

Alanya-Karaman yolu üzerinde 3 gün önce aynı aileden 2ʹsi çocuk 7 kişinin ölümü ile sonuçlanan kazanın ardından çevre köylerin muhtarları ve vatandaşlar, kazanın olduğu yerde eylem yaptı.

7 kişiye mezar olan yolda toplanan yaklaşık 40 kişilik grup, hazırlanan tabutları yola koyarak ölenlerin gıyaplarında cenaze namazı kıldı. Vatandaşlar ve çevre köylerin muhtarları, "20 yılda 105 can aldı", "Başka ocaklar sönmesin", "Bu yolun bakımı yapılmadıkça yetkililerde kaza yapabilir", "Artık ölmek istemiyoruz" ve
"Kürt açılımı değil yol açılımı istiyoruz" yazılı dövizler taşıyarak, slogan attılar.

Karayolları Alanya Müdürüʹnü istifaya çağıran Oba Belde Belediyesi eski Muhtarı Nurettin Yiğit, "Biz 30 senedir bu çileyi çekiyoruz. Karayolları müdürüne ʹTedbir almayacak mısın?ʹ dedim, bana ʹYoluna devam etʹ dedi. AK Parti Alanya İlçe Başkanı Hüseyin Güney yaylada Karayolları Müdürüʹnü aradı önlem alınmasını istedi, Karayolları Müdürü ʹKar korkulukları kırarʹ diye cevap verdi. Karayolları Müdürüʹnü istifaya davet ediyoruz" dedi.

Ermenenk-Taşkent arasında ulaşımı sağlayan Kuşyuvası yoluna hükümetlerin duyarsız kaldığını savunan Hüseyin Topal adlı vatandaş ise, "106ʹncı ölümüz kim olacak acaba. Kaymakamı esefle kınıyoruz. ʹİşi olmayan geçmesinʹ diyor. Buraya piknik için gelmiyoruz, yayla evlerine gidiyoruz. Ne zaman önlem alacaklar" diye konuştu. Fatma Aydoğan adlı vatandaş da, yoldan geçerken çok korktuğunu söyledi.

3 gün önce Kuşyuvası bölgesi Erik Deresi mevkiinde Eyüp Güllerʹin (50) kullandığı otomobilin 300 metrelik uçuruma yuvarlanması sonucu araçta bulunan eşi Perihan Güller (45), kardeşi Murat Güller (46), kardeşinin eşi Rabia Güller (45), babası Hasan Güller (75), kızı Ayşegül (8) ve yeğeni Hümeyra Güller (7) hayatını kaybetmişti. Kazanın olduğu gece uçurumdan çıkartılamayan cenazeler bir gün sonra AKUT, jandarma ve köylülerin yardımı ile bulundukları yerden çıkartılarak Yaylakonak köyünde defnedilmişti.