HOKAF, ihtiyaç sahiplerini bu yıl da unutmadı

HOKAF, ihtiyaç sahiplerini bu yıl da unutmadı
Hollanda Karamanlılar Federasyonu (HOKAF), her yıl geleneksel hale getirdiği ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine kumanya (gıda kolisi) yardımını, bu ramazanda da gerçekleştirerek, Karaman'daki depremzede ailelerin gönlüne dokundu.
Hollanda Karamanlılar Federasyonu (HOKAF) Başkanı Zekeriya Arslan, "Halen ilimizde bulunan Hokaf yönetim kurulu üyesi arkadaşımız Hasan Güzel, gıda paketlerinin sosyal yardımlaşma müdürlüğüne teslim edildiğini ve ailelere dağıtılmaya başlandığını açıkladı. Tüm sponsorlarımızdan ve hayırsever hemşerilerimizden Allah razı olsun, hayırlarınızı Allah kabul etsin. Bu vesileyle Hasan Güzel ve Hüseyin Özer'e hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim. Gerçekleştirdiğimiz kampanya da, Karaman Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na teslim edilen 500 paketin, devletimiz eliyle Karaman’daki ihtiyaç sahibi depremzede ailelere ve hemşerilerimize ulaştırılmasını hedefledik. Bu hayır çalışmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu vesileyle hemşerilerimizin ramazan bayramını şimdiden tebrik ediyorum.” dedi.
 
HOKAF, aynı kampanyayı, geçen sene de hem Hollanda’da hem de Karaman’da gerçekleştirmiş, toplam 500 adet ‘Ramazan Kumanyası’ dağıtmıştı.