Gurur ve Sorumluluk: Valilik Koltuğunu Devralan Recep Kaan Garip

Gurur ve Sorumluluk: Valilik Koltuğunu Devralan Recep Kaan Garip
Recep Kaan Garip, Vali H. Engin Sarıibrahim'e teşekkür ederek onunla gurur duyuyor ve yeni sorumluluğunu heyecanla karşılıyor.

Karaman Valisi H. Engin Sarıibrahim, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle koltuğunu TOKİ Ortaokulu 5. Sınıf öğrencisi Recep Kaan Garip’e devretti.

Ziyaret sırasında misafirleriyle bir araya gelerek tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayan Vali H. Engin Sarıibrahim," Türkiye Cumhuriyetinin milli iradesinin tecelligahı olan TBMM’nin açıldığı gün 23 Nisan 1920. Bugün ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından ülkemizin geleceği olan siz gençlere emanet edildiği en önemli günlerden bir tanesi. Bizler demokrasiye, demokrasinin ortaya koyduğu sonuçlara sonsuz inanan gelişmiş toplumlarla beraber veya toplumlardan da önce demokratik kriterleri kendi içerisinde yaşamış bir millet olarak siz gençlere bunun emanet edilmesinden dolayı mutluluk duyuyoruz. Bugün sizin emir ve talimatlarınız doğrultusunda hem kamu kurumlarıyla hem diğer sivil toplum örgütleriyle birlikte çalışmaya gayret edeceğiz” dedi.

Temsili olarak Valilik koltuğuna oturan Recep Kaan Garip, görevi devraldığı Vali H. Engin Sarıibrahim'e minnettarlığını ifade ederek,''Makamların ve mevkilerin gelip geçici olduğunu belirterek bu koltıuklarda sizlere hizmet vermek için varız. Bizler bugün varız yarın yokuz. Fakat bu millet inşallah ilelebet sizlerin çabalarıyla varolacaktır. Geleceğin emanetleri olarak sizlerden beklentimiz vatanımız ve miletimzi her daim ileriye taşıyacak projelerle meşgul olmanız. Bugünün emanetçileri olarak bizlerde Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi sizlerin okuması, düşünmesi, uygulaması ve neticelendirmesi için üstümüze düşeni yapmakla yükümlüyüz. Son olarak tüm dünya çocuklarına Atamızın armağan ettiği bu kutlu günümüzü çocukluklarını yaşayamadan hayatını kaybeden Gazzeli çocuklara ithaf ediyorum" dedi.