Güneyyurt Aile Sağlığı Merkezi Yeni Yerinde Hizmete!

Güneyyurt Aile Sağlığı Merkezi Yeni Yerinde Hizmete!
İl Müdürü Yurdakul, hizmete açılan birimler ve tadilat çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi, sağlık hizmetlerinin kalitesini artırmayı hedefliyor.

Güneyyurt Aile Sağlığı Merkezi, Yeni Yerinde Hizmet Vermeye Başladı

Sağlık Bakanlığı tarafından Ermenek İlçesi Güneyyurt Belde'sine yapılması planlanan 2023 yatırımı kapsamında oluşturulan Güneyyurt 4-5 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi ve Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu tamamlandı ve faaliyete geçti.

ocak.webp

Karaman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Serkan Yurdakul, hizmete açılan birimlerle ilgili bilgi verdi. Yurdakul,''Geçtiğimiz yıl Ocak ayı itibarıyla inşasına başlamış olduğumuz Güneyyurt Aile Sağlığı Merkezi ve Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonumuzu üstlenici firmadan teslim alarak bugün itibari ile halkımızın hizmetine sunmuş bulunmaktayız. Bölge halkımıza ve sağlık camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum’’ dedi.

ocak1.webp

İl Merkezi'nde bazı tadilat işlerinin başlatıldığını belirten İl Müdürü Yurdakul;‘’ Yine yatırım ve bakım onarım planlarımız arasında olan ve Sümer mahallesinde hizmet vermekte olan 5 Nolu Aile Sağlığı Merkezi ile Karamanoğlu Mehmetbey mahallesinde hizmet veren 6 nolu Aile Sağlığı Merkezimizi vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet verebilmek adına tadilata almış bulunmaktayız. Tadilat süresince, 5 nolu Aile Sağlığı Merkezimiz, Pirireis mahallesinde bulunan İl Sağlık Müdürlüğü ek hizmet binamızda, 6 nolu Aile Sağlığı Merkezimiz ise Karaman Valiliği Yerleşkesi içerisinde hizmette olacaktır’’ dedi.