Geri Dönüşüm Eserleriyle Karaman’ı Tanıtacaklar

Geri Dönüşüm Eserleriyle Karaman’ı Tanıtacaklar
Nurcan Kocakaya Anaokulu öğrencileri, okul yöneticileri ve öğretmenleriyle birlikte İl Milli Eğitim Müdür V. Abdurrahman Kurt’u ziyaret etti.

İzmit’te düzenlenecek olan ‘Sıfır Atık Güçlü Türkiye’ projesinde yapmış olduğu çalışma ile ilimizi temsil edecek Nurcan Kocakaya Anaokulu öğrencileri, okul yöneticileri ve öğretmenleriyle birlikte İl Milli Eğitim Müdür V. Abdurrahman Kurt’u ziyaret etti.
Nurcan Kocakaya Anaokulu okul öncesi öğretmenleri Esra Kıcık, Naciye Kabınkara, Ayşe Demirtaş ve Nazife Göke’nin eşlik ettiği ziyarette Okul Müdürü Atilla Yaman, Sıfır Atık Güçlü Türkiye projesine ilişkin Abdurrahman Kurt’a bilgiler verdi.  
Nurcan Kocakaya Anaokulu öğretmen ve öğrencilerinin katı atıkları kullanarak hazırladıkları ve Karaman'ı tanıtan minyatür çalışmasını anlatan Atilla Yaman, yapılan çalışmada Aktekke Camii ve Mümine Hatun'un kabri, Karaman koyunu, Taşkale tahıl ambarları ile Karaman elmasının minyatürlerine yer verildiğini söyledi. Atilla Yaman, "81 ilden gönderilen projelerle sergi oluşturulacak olup sergide yer alan çalışmaların fotoğrafları ile kitap basılacak. Bu anlamlı projede yer alıp ilimizi temsil edeceğimiz için mutluyuz" dedi.
Atık malzemelerden oluşturulan eserlerin önemli olduğunun altını çizen İl Milli Eğitim Müdür V. Abdurrahman Kurt, Nurcan Kocakaya Anaokulu öğretmen ve öğrencilerinin emekleriyle hazırlanan minyatür çalışmasından dolayı kendilerini tebrik etti. Karaman’ın sıfır atık konusunda başarılı çalışmalara imza attığını ifade eden İl Müdürü Abdurrahman Kurt, “Öğrencilerimizin atık maddelerle oluşturduğu ürünler bizim için çok kıymetli. Yapmış olduğunuz çalışmayla ilimizi tanıtacağınız için sizleri tebrik ediyor, bu çalışmada emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
Ziyaret günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.