Ford Otosanʹda ÖTV İndirimine Devam

Ford Otosanʹda ÖTV İndirimine Devam
Devlet süreyi uzatmadı ama üreticiler vergi farkını karşılama ve fiyat artışı yapmama kararı aldı.
Otomotiv üreticileri için can simidi olan vergi indirimi 30 Eylül utubarıyla sona erdi. Hükümet hurda indirimi sinyali verirken, vergi oranlarını eski seviyeye çekti.

Vergi indirimi nedeniyle satış rekoru kıran otomotivciler ise vergi farkı ve fiyat artışı yapmama kararı aldı. İlk adımı Ford attı. Ford Otosanʹın ekim ayı boyunca yüksek donanımlı Ford otomobillerde ÖTV farkını karşılama ve fiyat artış yapmama kararı aldığı bildirildi. Diğer otomotiv şirketlerinin yakında benzer kampanyalarla cazip fırsatlar sunması bekleniyor.

Ford Otosanʹdan yapılan yazılı açıklamada Ford Otosan, Fiesta, Focus ve Mondeoʹnun Titanum benzinli modellerinde ve C-maxʹin Titanium dizel modelinde, 30 Eylül itibariyle sona eren ÖTV indiriminden kaynaklanan artışı karşılayacağı bildirildi.

Bu modellerde eylül ayı fiyatlarının ekim ayında da devam edeceği ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:

"Ford Otosan, ticari araçlarda ekim ayında müşterilerin araçlarını çok kolay bir şekilde alabilmeleri için, Ford Finans aracılığı ile cazip kredi fırsatları sunuyor. Sadece 10 bin lira peşinatla ayda 520 liraya Transit, ayda 438 liraya Transit Connect sahibi olunabiliyor. Bu yeni cazip kampanya ile ayrıca 20 bin lira kredi için 24 aya varan vadeye yüzde sıfır faiz uygulanıyor."